Публікуємо список тих, хто отримує право на відстрочку від мобілізації за новим законопроєктом:
– інваліди всіх груп і ті, хто не проходить за здоров’ям. Їм дається відстрочка від 6 до 12 місяців, але потім знову потрібно пройти ЛКК.
– ті, хто має трьох неповнолітніх дітей – за умови, що немає боргів за аліментами, що перевищують 3-місячний обсяг
– батьки і матері-одиначки, чий чоловік загинув, пропав безвісти, позбавлений батьківських прав або перебуває у в’язниці
– батько або мати неповнолітньої дитини, чий чоловік (дружина) уже проходить військову службу
– батьки неповнолітніх дітей-інвалідів, а також дітей із низкою важких захворювань. Також звільняються батьки повнолітньої дитини-інваліда
– усиновителі дітей-інвалідів – але за умови, що такі діти на момент усиновлення були визнані сиротами або позбавленими батьківського піклування
– для подружжя інвалідів третьої групи ввели обмеження. Вони звільняються від мобілізації лише в разі інвалідності, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівки, кисті, стопи, одного з парних органів, психічного розладу в разі онкології, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.
– ускладнено відстрочку для тих, у кого на утриманні батьки-інваліди 1 і 2 груп. Якщо з подружжя опікунів один невійськовозобов’язаний, то другого можуть мобілізувати.
Тобто, якщо дружина не йде служити, то в армію можуть забрати чоловіка. Єдиний виняток – якщо дружина сама потребуватиме медичного догляду (і це підтвердить лікарняна комісія).
– з бабусями і дідусями, у яких інвалідність 1 і 2 груп, схема ще складніша. Онука можуть звільнити від армії, якщо немає ближчих родичів (або вони самі хворі, або вже мобілізовані).
– отримають відстрочку учні денної або дуальної форми навчання, які здобувають освіту вищого рівня, ніж попередня (тобто, здобувачі другої освіти втрачають відстрочку). Серед іншого, це означає, що відстрочку для аспірантів залишили.