Індекс сприйняття корупції: Україна показала один із найкращих результатів у світі за рік

Згідно з дослідженням “Індекс сприйняття корупції-2023”, яке оприлюднила міжнародна антикорупційна організація Transparency International, Україна здобула 36 бали і розмістилася на 104-му місці серед 180 країн світу. Результати цього дослідження вже доступні на офіційному сайті організації.

Виділено, що за минулий рік Україна покращила своє становище, отримавши три бали приросту, що є одним із найкращих показників у світі. Зазначається, що після Революції гідності країна набрала 11 балів, що є найбільшим приростом серед країн-кандидатів до Європейського Союзу.

У той час як Україна відзначається за позитивними тенденціями, вона залишається відстаючою від середніх показників країн ЄС, де середній бал становить 64. Данія має найвищий показник – 90 балів, в той час як Угорщина має найнижчий – 42 бали.

Transparency International рекомендує Україні три ключові кроки для покращення боротьби з корупцією та відновлення країни у 2024 році:

— Підвищити ефективність боротьби із топкорупцією. Збільшити здатність та провести об’єктивний конкурсний відбір працівників Національного антикорупційного бюро, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суддів Вищого антикорупційного суду. Розпочати реформу судово-експертної служби, щоб забезпечити своєчасний та непохитний доступ до судової експертизи. Усунути суперечності у кримінальному законодавстві та забезпечити розгляд справ у розумні терміни.

— Ефективно використати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників Росії. Змінити процедури відбору керівництва та провести незалежний аудит діяльності АРМА. Удосконалити конфіскаційні механізми та правову базу для повернення активів, узгодивши їх із міжнародними стандартами. Удосконалити процеси блокування російських активів (як санкції, що передує конфіскації) та запровадити криміналізацію обходу санкцій.

— Розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України. Розробити та ухвалити законопроєкт про реформування Рахункової палати та оновити процедуру відбору її керівництва та членів. До проведення реформи законодавства відбір та призначення на посади Рахункової палати слід зупинити. Змістити фокус моніторингів публічних закупівель Держаудитслужби на превенцію. Проводити моніторинги та виявляти суттєві порушення необхідно до укладання договору, щоб запобігти збиткам та іншим негативним наслідкам.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ДБР розслідує катування в полтавському ізоляторі

Працівники Державного бюро розслідувань спільно з керівництвом Державної кримінально-виконавчої...

Астрологічний прогноз на Великодній тиждень: дні сили для кожного знаку

Попри фазу спадного Місяця, тиждень із 21 по 27...

Україна готується до радіаційних загроз: укладено угоду на постачання унікального препарату з Ізраїлю

Україна підписала стратегічну угоду з ізраїльською компанією Pluri, яка...

Світ на порозі Судного дня? Що означає смерть 112-го Папи

Смерть Папи Римського Франциска у ніч з 20 на...

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який...

Як Ладо Охотніков перетворив псевдо-DeFi у криптоаферу на $340 мільйонів

Колись майстер чайних церемоній, а сьогодні — головний фігурант...

500 років у візерунках: у Львові знайшли найстарішу українську писанку

Прикраса великодніх яєць — одна з найдавніших українських традицій,...

Доброволець ЗСУ Юрій Мірошниченко, син маніяка Чикатила, зник під Харковом

Під час бойових дій на Харківському напрямку безвісти зник...