В Україні опалювальний сезон традиційно розпочинається 15 жовтня. Однак, за словами столичного мера Віталія Кличка, у Києві тепло подадуть з 14 жовтня, хоча це стосуватиметься лише соціальних закладів, таких як лікарні, школи та дитячі садки. Житлові будинки почнуть отримувати тепло, коли середньодобова температура впаде до 8°C і триматиметься на такому рівні не менше трьох днів, з урахуванням також тенденцій до подальшого похолодання.
Графік початку опалювального сезону в різних містах:
- Харків – пізніше 15 жовтня;
- Житомир – 16 жовтня;
- Житомирська область – 1 листопада;
- Чернігів – 15 жовтня;
- Мукачево – 21 жовтня.
Влада Луцька та Рівного поки що не оголосила точні дати початку опалювального сезону, але також орієнтуватиметься на погодні умови. Водночас, у Рівному тепло подали в лікарні ще 8 жовтня.
У Дніпрі міська влада повідомила, що всі роботи з теплоізоляції завершені, однак точна дата початку опалювального сезону ще не відома.
Тарифи на опалення у 2024 році
В умовах воєнного стану, продовженого до 9 листопада 2024 року, в Україні запроваджено мораторій на підвищення тарифів. Це означає, що до 30 квітня 2025 року ціни на газ, гарячу воду та опалення залишаться незмінними. Так, жителі, які користуються послугами “Нафтогаз України”, платитимуть 7,96 гривні за кубометр газу, в той час як інші постачальники тримають ціни в межах 7,70-9,99 гривень за кубометр.
Щодо електроенергії, з 1 жовтня більшість населення сплачуватиме 4,32 грн за кВт-год, а використання електрокотлів, якщо проєкт затверджено, обійдеться в 2,64 грн за кВт-год. Опалювальний сезон може проходити за пільговим тарифом, але тільки на перші 2000 кВтг на місяць. Після перевищення цього ліміту, тарифи будуть стандартними.