Колишній співвласник ПриватБанку Боголюбов утік з України з чужим паспортом і живе у Відні

Колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, якого пов’язують з виведенням мільярдів з українського бюджету, вже майже рік безперешкодно мешкає у Відні. Його історія втечі з України – як інструкція з обходу законів під час воєнного стану. Попри публічні обіцянки влади “притягнути до відповідальності”, ані підозри, ані справи від Бюро економічної безпеки досі немає.

Журналісти “Української правди” зафіксували Боголюбова у фешенебельному районі Відня. Поруч – приватна охорона, яка нещодавно викликала поліцію через появу знімальної групи. Біля його будинку стоїть знайомий автомобіль з українськими номерами — той самий, яким олігарха, за даними слідства, у червні 2024 року вивезли з Києва на вокзал.

Як вдалося з’ясувати журналістам, виїзд Боголюбова з України організувала колишня заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. Саме вона доставила його на вокзал, звідки він сів у потяг Київ – Пагорб. Але головне — олігарх скористався паспортом зовсім іншої людини — 67-річного Миколи Сюмака з Волині. Витяг з бази підтверджує, що той виїхав з країни саме у день, коли Боголюбов “зник”.

На підставі цих даних вже повідомлено про підозру прикордоннику, який “не помітив” підміни особи. Сам Боголюбов запевняє, що не порушував закон, мовляв, має п’ятьох неповнолітніх дітей та вік 62 роки. Але документи на це – не показує.

У лютому 2025 року проти Боголюбова запровадили санкції — підставою стали підозри у причетності до масштабних фінансових махінацій. Йдеться, зокрема, про оборудки з коштами ПриватБанку, які фігурували у звітах Kroll та аудиті НБУ.

Однак, попри резонанс і тиск громадськості, Бюро економічної безпеки не відкрило жодного кримінального провадження щодо самого Боголюбова. Понад те — у БЕБ заявили, що наразі “збирають матеріали”.

У квітні Апеляційна палата має розглянути питання щодо оголошення Боголюбова у міжнародний розшук. У разі позитивного рішення документи передадуть до Інтерполу. Але адвокати олігарха вже готують нову лінію захисту, посилаючись на “дискримінацію за громадянством”.

Попри санкції і втечу, Боголюбов почувається у Відні доволі впевнено. Його регулярно бачать в офісі у діловому кварталі міста, де він пересувається з охоронцями. Жодних коментарів журналістам він не дає, посилаючись на “поради юристів”.

Згідно з розслідуванням Михайла Ткача, елітна нерухомість, в якій мешкає олігарх, оформлена на офшорну компанію. На місці працює охорона, а спроби журналістів поставити питання закінчуються прибуттям поліції.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАЗК виявило брехню на мільйони у декларації нардепа Торохтія

Національне агентство з питань запобігання корупції викрило народного депутата...

Чутки про розлучення акторки Наталки Денисенко підтвердили інсайдери

У шлюбі акторів Наталки Денисенко та Андрія Фединчика назріває...

Білий дім припинив обговорення військової допомоги Україні

Попри триваючу війну, адміністрація президента США практично припинила серйозні...

Жданов попередив про можливий масований удар РФ на Великдень

У ніч на Великдень, 20 квітня, російська армія може...

Після ударів ЗСУ родини військових РФ тікають з Криму – «Атеш»

В окупованому Криму – ознаки масштабної втечі. За повідомленням...

Конфлікт у Піщанській громаді завершився вибухом і травмами

У ніч на 17 квітня в одному з населених...

США можуть визнати Крим російським — Bloomberg

Адміністрація Дональда Трампа може визнати Крим частиною Росії в...

Велика субота 2025: що можна й не можна робити 19 квітня

Сьогоднішній день має особливе значення як для релігійних вірян,...