Критичний період для України та Європи: Чого очікувати після інавгурації Трампа

Європейські країни опинились у критичному моменті щодо війни в Україні, а особливо у зв’язку з наближенням інавгурації нового президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня 2025 року.  Враховуючи активні спроби Європи взяти на себе відповідальність за мирне врегулювання конфлікту, питання про позицію Трампа можуть суттєво вплинути на подальші кроки світової держави.

“Трамп неодноразово заявляв, що закінчить війну через “день” після своєї інавгурації 20 січня… Риторика передвиборчої кампанії Трампа та його союзників припускає, що він може спробувати примусити Україну ухвалити мирну угоду, що буде вкрай вигідною Москві, або взагалі відмовитися від Києва”, – ідеться в публікації.

Як зазначається, європейські лідери давно стверджують, що жодне врегулювання не повинно нав’язуватися “через голови” українців. Те ж саме стосується і їх.

“Але Європа навряд чи перебуває в кращому становищі, щоб силою прокласти собі шлях до столу переговорів. Рука Макрона ослаблена політичним паралічем у Франції. Німеччина зайнята федеральними виборами і може не мати нового уряду до початку літа. Зростання в кращому разі слабке, а державні фінанси всюди напружені”, – додали в Financial Times.

Видання пише, що європейці щосили намагаються виробити свій власний внесок у будь-яке мирне врегулювання в Україні. За словами високопоставленого чиновника, за винятком Угорщини та Словаччини, держави-члени ЄС разом із союзниками у Великій Британії та Норвегії прихильні до збереження підтримки України.

Деякі європейські чиновники кажуть, що важливо чітко заявити про готовність Європи підтримати Україну. Серед них – міністр оборони Естонії. Макрон також вважає, що для Європи важливо взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку.

До того ж, прагматичним сигналом у FT назвали схвалення спецпредставником Трампа з питань України Кіта Келлога дозволу використовувати для ударів по Росії далекобійну американську зброю. Він заявив, що це дасть новому президенту важіль впливу на Москву.

“Схоже, що зараз ми перебуваємо у фазі переходу від політичної та передвиборчої риторики до більш реальної та серйозної політики. Ми бачимо таку обережну еволюцію в бік більшої підтримки України, тому що вони розуміють, що, врешті-решт, вони не збираються кидати Україну”, – зазначив голова комітету з питань зовнішньої політики українського парламенту Олександр Мережко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що команда Дональда Трампа повідомила європейським чиновникам, що новий президент США планує зберегти військову допомогу Україні. При цьому зазначалося, що Трамп має намір продовжити постачання американської зброї Києву після своєї інавгурації. Цю інформацію підтвердили три людини, знайомі з переговорами.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Астрологічний прогноз на Великодній тиждень: дні сили для кожного знаку

Попри фазу спадного Місяця, тиждень із 21 по 27...

Україна готується до радіаційних загроз: укладено угоду на постачання унікального препарату з Ізраїлю

Україна підписала стратегічну угоду з ізраїльською компанією Pluri, яка...

Світ на порозі Судного дня? Що означає смерть 112-го Папи

Смерть Папи Римського Франциска у ніч з 20 на...

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який...

Як Ладо Охотніков перетворив псевдо-DeFi у криптоаферу на $340 мільйонів

Колись майстер чайних церемоній, а сьогодні — головний фігурант...

500 років у візерунках: у Львові знайшли найстарішу українську писанку

Прикраса великодніх яєць — одна з найдавніших українських традицій,...

Доброволець ЗСУ Юрій Мірошниченко, син маніяка Чикатила, зник під Харковом

Під час бойових дій на Харківському напрямку безвісти зник...

Міф про доброту бідних: як соціальний статус впливає на поведінку людини

Довгі роки в психології існувала думка, що люди з...