Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Після місяців інтенсивних переговорів з міжнародними кредиторами, Україні вдалося уникнути дефолту завдяки значній поступці з боку інвесторів. Кредитори, серед яких фонди Amundi, BlackRock, Fidelity і Pimco, погодилися надати Києву суттєву знижку на боргові зобов’язання, що допоможе країні стабілізувати свою фінансову ситуацію.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд»,
– повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Євген Клопотенко зізнався, що знову закоханий

Відомий український кулінар Євген Клопотенко вперше заговорив про свої...

Ще один депутат хоче мобілізувати 18-річних

В Україні тривають дискусії щодо зниження мобілізаційного віку, адже...

Україна серйозно розглядає план відновлення свого ядерного арсеналу

Під час засідання Ради ЄС у Брюсселі президент України...

Віра Брежнєва знайшла нове кохання

Відома співачка та колишня учасниця гурту "ВІА Гра", Віра...

Ілля Пасько – головний бенефіціар схем по розкраданню коштів Департаменту освіти і науки КМДА

Як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, за масштабним...

Зеленський визнав, що у плані перемоги є секретні пункти

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що план перемоги країни,...

Зеленський підписав закон про реформування Державної митної служби

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №6490-д, який стосується...

У “Дії” запустили рекрутинг операторів БпЛА

У застосунку «Дія» з’явилася нова можливість — долучитися до...