Лише 10% українських біженців хочуть повернутися додому з Норвегії

Після більш ніж року від початку повномасштабної війни Росії проти України, серед українських біженців, які перебувають у Норвегії, почали проявлятися нові соціально-психологічні тенденції. За результатами останніх опитувань майже 47% українських біженців заявляють, що не хочуть повернутися в Україну навіть після завершення бойових дій. Цей показник показує не лише тяжкість пережитого досвіду, а й глибокі зміни в життєвих планах людей, які змушені були шукати прихистку в інших країнах.

Як пише VG, про це свідчать результати опитування Управління з питань інтеграції та різноманітності (IMDi). Зазначається, що лише 10% біженців хочуть повернутися додому.

Дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet каже, що серед українців простежується дві тенденції. По-перше, ті, хто давно в Норвегії, більше хочуть залишитися у цій скандинавській країні. По-друге, є категорія біженців, які нещодавно прибули, але від самого початку хочуть осісти у Норвегії.

За словами Гернес, серед приїжджих збільшилась кількість хлопців віком 16-17 років. На її думку, це пов’язано з тим, що з 18 років юнаки вже не мають можливості виїхати з України і їм загрожує можлива мобілізація до війська.

У схожому опитуванні в січні 2023 року кожен третій український біженець казав, що хоче залишитися в Норвегії. При цьому понад половина – вагалися.

Кількість українців, які повернуться з-за кордону після закінчення війни, залежатиме від того, за яким сценарієм вона завершиться. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, кандидат економічних наук Олексій Позняк.

Як пише El Pais, від шести до десяти мільйонів українців опинилися за кордоном від початку повномасштабної війни. Вони досі там живуть, але Україна виступає за те, щоб повернути громадян “додому ” – зокрема, за допомогою таких методів, як припинення допомоги біженцям і закриття доступу до консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище...

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...

Урожай пшениці в Україні буде найгіршим за останні роки

Урожай пшениці в Україні цього року може скласти лише...