У Полтаві триває передача в управління арештованих активів родини генерала армії РФ Валерія Капашина. До майнового пакета входять готелі, ресторани та десятки об’єктів комерційної та житлової нерухомості, які були придбані, ймовірно, за кошти сумнівного походження.
За даними Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), майно арештоване за рішенням Шевченківського райсуду Києва ще півтора року тому. Його передано в управління державі, наразі триває підготовка до відбору управителів на платформі Prozorro. Зокрема, нещодавно у Полтавській громаді був проведений огляд об’єктів: три приватні будинки загальною площею понад 800 м², готель «Алея Гранд», ресторани «Лілея» і «Козачка», а також готельно-ресторанний комплекс «Баварія».
Усього у власності родини Капашина перебували понад 50 тис. м² нежитлової нерухомості, близько 1 000 м² житлової та тисячі гектарів землі. Згідно з інформацією СБУ, все це майно було оформлене на доньку генерала Оксану Веригу та її чоловіка Лева, які перед повномасштабним вторгненням РФ виїхали з України.
Слідчі підозрюють, що Капашин, будучи чинним офіцером російської армії, легалізував незаконно отримані кошти через придбання нерухомості в Україні. Схема включала реєстрацію фіктивних підприємств на підконтрольних осіб. Розслідування триває за статтями про легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом.
Цікаво, що до орбіти скандалу потрапив і брат Лева Вериги – Ігор, колишній посадовець Держказначейства Полтавщини. Минулого року його декларація викликала суспільний резонанс: чиновник вказав наявність готівки у розмірі понад $62 млн. Після журналістського розслідування та обшуків Ігор Верига різко зменшив суму задекларованих коштів на $60 млн і звільнився з посади.
Правоохоронці кваліфікували дії Вериги як незаконне збагачення та відмивання доходів. Слідство за цими фактами триває.
Голова АРМА Олена Дума заявила, що держава має намір забезпечити ефективне використання арештованих активів, аби вони працювали на економіку України, а не на інтереси російських генералів.