Економічна ситуація в Україні, спричинена війною, високою інфляцією та зростанням вартості товарів і послуг, змушує багатьох громадян скорочувати витрати на основні потреби.
Одним із найбільших і болючих аспектів є витрати на їжу. За даними Центру Разумкова, майже половина українців змушена економити на продуктах харчування, вибираючи дешевші варіанти, що призводять до важкого матеріального становища населення.
Водночас, є й ті, хто намагається підтримувати рівень якості продукції, незважаючи на високу вартість.
Так, у воєнний час збільшилася і кількість тих, хто насилу зводить кінці з кінцями.
Якщо 2021 року 9% українців відповідали, що їм не вистачає грошей навіть на необхідні продукти, то у вересні 2024-го таких уже 12%.
Також зростає (з 6% до 9%) і кількість людей, які вважають, що живуть досить добре, але великі покупки на кшталт квартири або автомобіля залишаються для них недоступними.
При цьому зменшилася (з 44% до 41%) кількість тих, кому загалом на життя вистачає, але придбання меблів, холодильника або телевізора вже викликає труднощі. Таким чином, у країні з’являється дедалі більше сімей, які перейшли на режим економії, навіть якщо раніше вважали своє становище стабільним.