Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оголосило про ідентифікацію понад 200 потенційних проєктів з переробки різних типів відходів, що охоплюють всю територію країни. За оцінками відомства, на реалізацію цих ініціатив знадобиться близько 4 мільярдів євро.
Міністр Руслан Стрілець заявив: “Ми докладно проаналізували проблематику кожного регіону, вивчили обсяги накопичення відходів та їх склад, а також вивчили досвід країн Європи. Це дозволило нам сформувати план розміщення нових заводів з переробки відходів по всій Україні”.
За його словами, план передбачає реалізацію кількох пріоритетних проєктів. Наприклад, на Київщині передбачено будівництво двох нових сміттєпереробних заводів, обслуговування яких охопить не менше 1,5 мільйона мешканців. Ці заводи будуть переробляти 470 тисяч тонн відходів щороку.
План включає в себе глибоке сортування з виділенням корисних матеріалів (металобрухту, скла, пластику) та переробку органічних відходів з подальшим виробництвом біометану і інших продуктів. За словами міністра, на такий проєкт вже є інвестори.
На Івано-Франківщині також планується будівництво сміттєпереробних заводів за європейськими стандартами. “Сміттєпереробний кластер в області буде складатися з п’яти заводів. Вони перероблятимуть понад 450 тисяч тонн відходів щорічно і обслуговуватимуть не менше 1,4 мільйона мешканців”, – додав міністр.
За його повідомленням, переговори з інвесторами вже розпочалися, і очікуються результати найближчим часом.
На Полтавщині заплановано будівництво 4 заводів – по одному в Лубнах, Кременчуку, Полтаві та Кобеляках. За даними міністерства, щорічно в області накопичується близько 280 тисяч тонн твердих побутових відходів. Переговори з інвесторами щодо цих проектів вже розпочалися, повідомив Стрілець.
На Одещині також розпочнеться подібний проєкт. Планується створення 7 заводів, які вирішать проблеми з відходами щонайменше для 2,3 мільйонів українців. Щорічно в області знадобляється захоронити близько 1,5 мільйонів тонн відходів.
Також у черзі – Закарпаття, Сумська та Харківська області.
“Я впевнений, що реалізація 2-3 пілотних проектів з будівництва сміттєпереробної інфраструктури дозволить нам уникнути пошуку інвесторів, вони самі будуть висловлювати зацікавленість у співпраці в Україні. На законодавчому рівні у нас вже є всі умови для цього, а на практичному рівні ми спільно з відповідальними громадами та європейськими експертами створюємо їх”, – запевнив міністр.