У 2022-2023 роках, попри повномасштабну війну, Україна вражає своєю фінансовою міцністю. За цей період державний бюджет значно зріс, поповнившись на суму понад 3,1 трильйона гривень завдяки податкам, зборам та іншим платежам. Крім того, завдяки емісії військових облігацій, вдалося залучити понад 14 мільярдів доларів США для потреб Збройних Сил.
Про це повідомило Міністерство фінансів. Україна успішно справилася з завданням мобілізації бюджетних ресурсів, спрямовуючи їх на підтримку армії, економіки та інших важливих сфер.
“Два роки повноцінної війни. Протягом 731 дня кожен з нас прокидається з усвідомленням, що наша боротьба триває – за нашу свободу, незалежність, за право жити у своєму домі, своїй країні. Україна продовжує виступати в цьому безкінечному лютому з непохитною вірою у Збройні Сили та перемогу над російським окупантом”, – заявили у відомстві.
Мінфін висловив вдячність бізнесу та підприємствам, які активно допомагають наповнювати бюджет України. Протягом 2022-2023 років до загального фонду державного бюджету надійшло понад 3,1 трильйона гривень від податків, зборів та інших платежів.
Також було повідомлено, що завдяки випуску військових облігацій до бюджету України залучено понад 14 мільярдів доларів США для потреб Збройних Сил. Зростання інвестицій в державні облігації стало яскравим прикладом національної єдності, а загальна сума залучених коштів через випуск ОВДП перевищила 24 мільярди доларів США.
Незважаючи на ці успіхи, українські бізнесмени висловили незадоволення пропозиціями Мінфіну щодо податків. У січні 2024 року Українська рада бізнесу, яка об’єднує 112 асоціацій різних галузей економіки, висловила занепокоєння тим, що Національна стратегія доходів містить положення, які можуть ускладнити умови для бізнесу в Україні. Вони зокрема відзначили, що деякі пропозиції щодо надання повноважень ДПС можуть призвести до корупційних ризиків та порушення принципу презумпції невинуватості, і вимагають кадрових змін у Міністерстві фінансів, включаючи відставку заступника голови відомства Світлани Воробей.