Мобілізація ТЦК в Україні: навіть працівники оборонних підприємств піддані військовій повинності

Україна стикається з інцидентами мобілізації осіб, які мають право на відстрочку і працюють на значних оборонних підприємствах. У чоловіків конфіскують телефони, направляють на військово-лікарську комісію (ВЛК), і вони зв’язуються лише під час відправлення на навчання. Часто такі особи виявляються непридатними для військової служби.

Про це нардеп від “Голосу” Роман Костенко розповів у своєму інтерв’ю. Він зазначив, що вже ведеться робота з ТЦК щодо цієї проблеми.

“Не буду вказувати конкретну область, але я вже обговорив це з керівниками ТЦК, і вони зрозуміли мої доводи. Це серйозна справа. Особа, яка працює на оборонному підприємстві або виробляє продукцію для армії, повинна оновити свої дані, щоб отримати відстрочку, але їй можуть вилучити телефон і провести ВЛК без попередження. Вона дізнається про це лише під час відправлення на навчання. Це неприйнятно”, – заявив Костенко.

Нардеп підкреслив, що військовим комісарам байдуже, кого вони призовуть, і їхня робота не займається наслідками цих дій для виробництва зброї та оборонно-промислового комплексу.

“Тому ми звертали увагу: на що ви взагалі спрямовуєте свої зусилля? Наприклад, я обговорював ситуацію, де людина має відмінне зорове здоров’я, але через адміністративні перешкоди не могла пройти офтальмологічний огляд. Це проблема організації. Ми повинні забезпечити, щоб до армії потрапляли не просто ті, кого ми можемо зловити, а якісні, мотивовані та здорові особи. Мотивацію можна розвивати і під час служби, але ми маємо забезпечити, що наші військові отримують міцну підтримку від серйозних підприємств, які постачають їм зброю”, – підкреслив він.

Костенко також зазначив, що ця проблема вже знаходиться на розгляді і наголосив на важливості збереження потужностей оборонно-промислового комплексу в умовах мобілізації.

Щодо процедури мобілізації в Україні, тепер вона ґрунтується на оновлених правилах військово-лікарської експертизи, де враховуються не лише захворювання, а й ступінь порушення функцій організму, що призвело до цих захворювань. Поняття “обмежено придатний” зникає, залишаються тільки статуси “придатний” і “непридатний”. Наприклад, якщо особа має лише рубець після виразки, вона вважається придатною. Але якщо було проведено операцію з видаленням частини шлунку через ускладнення виразки, особа визнається непридатною. У випадку погіршення стану здоров’я, військовослужбовці можуть звернутися до свого командира з рапортом для лікування або проходження ВЛК.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Відстрочка від мобілізації для людей з інвалідністю – що змінилось з 1 листопада

З 1 листопада 2024 року в Україні вступили в...

Війна за ритуальний бізнес у столиці. Оприлюднено скандальний фільм

Чорний ринок ритуальних послуг, примусова кремація та місце на...

Віктор Павлік вперше заговорив про доньку Христину та її сина

Відомий український артист Віктор Павлік вперше за довгий час...

В Харкові росіяни за місяць пошкодили 380 будинків

Міський голова Харкова Ігор Терехов вперше оприлюднив статистику збитків,...

Росія має перевагу в повітрі та артилерії – Сирський

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський повідомив про активізацію...

Федоров оголосив про запуск 5G в Україні

У Україні розпочинається впровадження нової технології 5G-зв’язку, зокрема в...

Пластичний хірург пояснив, що зробила зі своєю зовнішністю Таїсія Повалій

59-річна співачка Таїсія Повалій встигла змінити свої образи більше...

Росія переходить на цілодобові нальоти “шахедами”

Очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив,...