НАБУ завершило розслідування справи проти колишнього голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, але в тіні від правосуддя залишився один із фігурантів – Костянтин Кошеленко

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування справи щодо колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Його підозрюють у причетності до діяльності злочинного угруповання, що завдало державі значних збитків на суму понад 700 мільйонів гривень.

Крім того, учасників також підозрюють у легалізації отриманого злочинним шляхом майна на суму понад 10 млрд грн. Сам же Сенниченко та його підробники з 2023 року перебувають у розшуку НАБУ, а також під протекцією впливових західних фінансових організацій. Попри кричущі факти корупції, ніхто з чиновників, причетних до схеми, досі не поніс покарання.

Однак варто зазначити, що в тіні від правосуддя залишився один із заступників у роки правління Сенниченка – Костянтин Кошеленко. Як розповіли джерела в правоохоронних органах, Кошеленко є креатурою нинішнього віцепрем’єр-міністра – міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій України Михайла Федорова. Обох пов’язують digital-проекти такі, як «Дія», єДопомога тощо.

Проте в ЗМІ немає жодної компрометуючої згадки про особистість Кошеленка: ефективний менеджер і зразковий сім’янин. ЗМІ перераховують лише заслуги чиновника, мовляв, «посилив менеджмент відділень через прозорі конкурси та організував їхню ефективну роботу, а також розвинув відкриту взаємодію філій Фонду з бізнес-середовищем, територіальними громадами, обласними адміністраціями та пресою».

Водночас 2021 року Кошеленко був членом Наглядової ради «Першого київського машинобудівного заводу», «Миколаївобленерго», «Одеського припортового заводу» (ОПЗ). Тут важливо підкреслити, що в матеріалах слідства було зазначено, що Сенниченко ставив «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ».

Усі три підприємства фігурують у кримінальних справах, пов’язаних із відмиванням бюджетних коштів. За словами джерел, Кошеленко, маючи досвід роботи і певні зв’язки в банківській сфері – «Дельта Банк», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» і банк «Траст», займався відкатами через фірми-прокладки, що дало змогу вивести багатомільйонні суми.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Одеська компанія отримала новий військовий контракт на 3,3 млрд гривень попри кримінальні провадження

Одесське ТОВ "Гранпрі ЛТД", пов’язане з бізнесменом Володимиром Осиповим,...

У ніч на 1 липня на Полтавщині зафіксували землетрус магнітудою 3,1

У ніч на 1 липня на території Полтавської області...

Колишні детективи БЕБ вимагали хабар у бізнесмена — НАБУ завершило розслідування

Скандал із вимаганням хабаря за участю правоохоронців набирає обертів:...

Порошенко звинуватив Зеленського в порушенні Конституції

Колишній президент України Петро Порошенко у новому інтерв’ю британському...

У Кривому Розі діти чиновників їдуть за кордон замість дітей військових

У рідному місті президента Володимира Зеленського — Кривому Розі...

Казино у готелі «Прем’єр-Палац» пов’язують із союзниками Кремля

У самому серці Києва, в готелі «Прем’єр-Палац», готуються відкрити...

Синоптики попереджають, що в Україну йде хвиля спеки до +35

Україну знову накриє хвиля спеки — вже з 3...

Співачка Антоніна Матвієнко стала жертвою нападу водія таксі Bolt

Українська співачка та акторка, заслужена артистка України Антоніна Матвієнко...