Згідно з повідомленням пресслужби мережі, Державне бюро розслідувань здійснило арешт на будівлю головного офісу та центральної лабораторії “Сінево Україна”. У зв’язку з цим компанія попереджає про можливу необхідність припинення роботи у цій будівлі, що призведе до повної зупинки функціонування мережі лабораторій у країні.
“Сінево Україна” вказує на те, що без доступу до послуг сучасної лабораторної діагностики залишиться без обслуговування приблизно 300 тисяч пацієнтів щомісяця. Компанія наголошує, що серед користувачів її послуг є бійці Збройних Сил України та Тимчасово Окупованих Територій, а також учасники кількох державних програм.
Арешт будівлі, розташованої на проспекті Академіка Палладіна 46/2 у Києві, був застосований Личаківським районним судом Львова за клопотанням Державного бюро розслідувань. Представники компанії вважають ці дії є тиском на бізнес.
За даними ДБР, кримінальне провадження стосується підозр з приводу незаконного виведення з державної власності нерухомого майна у період з 2016 по 2021 рік. У свою чергу, “Сінево Україна” стверджує, що придбала цю будівлю ще в 2010 році, коли вона перебувала у приватній власності, а в період з 2013 по 2016 роки провела реконструкцію з розширенням площі більш ніж утричі.
Компанія наголошує, що згідно з законодавством України після такої реконструкції будівля вважається новоствореним об’єктом власності. Водночас, “Сінево Україна” зазначає, що арешт на будівлю був застосований без офіційного повідомлення компанії та її власника і без участі представників компанії на судовому засіданні. Компанія стверджує, що вона дізналася про арешт лише після того, як ця інформація з’явилася в державному реєстрі.
У своєму зверненні компанія закликає ДБР та органи влади швидко вирішити питання та скасувати арешт будівлі лабораторії. В іншому випадку “Сінево Україна” повідомляє, що буде змушена припинити свою діяльність у цій будівлі, що призведе до повної зупинки роботи мережі.
Державне бюро розслідувань повідомляє, що з 2022 року веде досудове розслідування можливої незаконної передачі державного майна третім особам. За офіційною заявою правоохоронців, розслідування стосується можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА, вчиненого службовцями одного з Міністерств та Фонду державного майна.
У 2022 році на приміщення цього підприємства було накладено арешт за клопотанням прокурора. Представники ДБР підкреслюють, що ці слідчі дії не перешкоджали медичному підприємству у наданні послуг та не заважають йому зараз.
Арешт, який був застосований у 2022 році, неодноразово оскаржували в суді, але ухвала слідчого судді залишилася в силі. Проблеми з державними органами виникали в компанії і раніше. Наприклад, у 2021 році податкова служба провела перевірку “Сінево Україна”.
Під час цієї перевірки мережу звинуватили у непредставленні документів про витрати та нарахували додаткові податки у розмірі 1,085 млрд гривень. Представники компанії стверджували, що податкова служба мала повний доступ до всіх документів і назвали звинувачення необґрунтованими, а дії податківців – тиском. Компанія звернулася за підтримкою до президента, прем’єра та бізнес-омбудсмена.