НЕК “Укренерго” оголосило технічний дефолт

9 листопада 2024 року НЕК “Укренерго” оголосила про тимчасову зупинку платежів за борговими зобов’язаннями по “зелених” облігаціях сталого розвитку, випущених у 2021 році під державну гарантію. Це рішення стало частиною заходів для реструктуризації боргу в межах співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як пояснили у компанії, таке рішення є тимчасовим і діятиме до завершення реструктуризації боргу, яка планується в найближчі місяці. Водночас НЕК “Укренерго” запевняє партнерів і кредиторів, що компанія продовжує виконувати свої поточні зобов’язання, спрямовані на забезпечення енергетичної стійкості України, включаючи підготовку до зимового періоду та відновлення енергетичної інфраструктури.

Технічний дефолт: що це означає?

Згідно з повідомленням, зупинка платежів пояснюється “технічним дефолтом”, який виник через нормативні обмеження, передбачені спеціальними законами та постановами Кабміну. Цей крок є частиною виконання умов, необхідних для отримання фінансової допомоги від МВФ. Технічний дефолт не означає повний дефолт компанії, а лише тимчасову зупинку платежів, яка має бути скасована після завершення реструктуризації боргу.

Однією з основних причин для зупинки платежів є співпраця з Міжнародним валютним фондом. Україна повинна виконувати умови, що включають заходи щодо фінансової стабільності та реструктуризації державного боргу, в тому числі в енергетичному секторі. Це рішення також є частиною ширшої стратегії уряду, спрямованої на забезпечення економічної стійкості країни в умовах війни.

Попри тимчасову зупинку платежів, НЕК “Укренерго” запевняє, що рішення не вплине на операційну та фінансову стійкість компанії. Вона продовжує виконувати свої зобов’язання, зокрема в частині підготовки до зимового періоду, забезпечення захисту енергосистеми і посилення її стійкості в умовах воєнного стану. Після завершення реструктуризації боргу компанія має намір відновити регулярні платежі.

Очікується, що процес реструктуризації боргу НЕК “Укренерго” завершиться в найближчі місяці, після чого компанія знову розпочне виконувати свої фінансові зобов’язання перед інвесторами. Це рішення є частиною ширшої політики стабілізації економічного становища України в умовах війни та співпраці з міжнародними фінансовими інститутами, такими як МВФ.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Дружина ексрадника ОП Артема Шила придбала нерухомості в Дубаї на 4,3 млн доларів

Ірина Шило, дружина колишнього радника Офісу президента і офіцера...

Співачка Slavia чекає на дитину після розлучення з Дзідзьо

Українська співачка Slavia, колишня дружина артиста Дзідзьо (Михайла Хоми),...

Гендиректор YASNO розповів, хто ризикує залишитися без світла

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко прокоментував хвилю повідомлень у...

Депутат Київради Маляревич задекларував 12 ділянок і квартиру за 5,6 млн

Тимчасовий голова комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Депутат від «Слуги народу» виїхав до ЄС і не повернувся

Депутат Берегівської районної ради від партії «Слуга народу» та...

Заступник директора навчального закладу збирав дані про ЗСУ для росіян

У Сумській області Служба безпеки України викрила і затримала...

Збірна України зберегла 25-те місце у рейтингу ФІФА після матчів Ліги націй

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оновила рейтинг національних команд за...

У Києві чиновник і бізнесмен вкрали мільйон з бюджету під час будівництва спортмайданчика

У Києві викрито схему розкрадання бюджетних коштів, пов’язаних із...