Незважаючи на протистояння МВФ: PINbank в Україні став державним, але що далі?

Український Перший інвестиційний банк (PINbank), який раніше перебував у власності російського бізнесмена та власника ЦСКА Євгена Гінера, тепер націоналізовано в рамках рішення Вищого антикорупційного суду. Фонд держмайна отримав 89% акцій банку.

Відомо, що Гінер подавав апеляційну скаргу на це рішення до ВАКС, але її залишили без розгляду, а також позбавили права на касацію. Держава, представлена Фондом держмайна, тепер володіє контрольним пакетом акцій PINbank.

Нещодавно Національний банк позбавив Гінера права голосу за 89% акцій, призначивши цю дію 3 жовтня 2022 року. Це відбулося більш ніж за 7 місяців після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Порівняно з іншими випадками, таким як позбавлення права голосу акціонера “Альфа-Банку” (тепер – Сенс Банк) Михайла Фрідмана, що відбулося 2 березня 2022 року (під час початку вторгнення 24 лютого), влада діяла затримкою.

За чутками, виниклим на фоні зволікання влади, стало відомо, що існує можливість, що PINbank може залишитися в російській власності.

Проте так і не відбулося передачі Першого інвестиційного банку (PINbank) у власність держави. 3 жовтня 2022 року Національний банк призначив Гінера відстороненим від управління банком, а 24 жовтня Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення про передачу акцій PINbank Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА), після чого банком почала управляти АРМА.

Відомо, що у PINbank було припинено всі активні операції, нові кредити не видавали, а керівництво акцентувало увагу на погашенні старих позик і розрахунково-касових операціях клієнтів.

Офіційної передачі банку у власність держави очікували ще у 2023 році. Рішення Вищого антикорупційного суду на користь Мін’юсту було прийняте 27 лютого, а апеляцію Гінера відхилили 13 березня. Однак влада затягувала процес. Пізніше виявилося, що спробувала узгодити передачу PINbank національному поштовому оператору “Укрпошта”, і гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський не приховував своєї зацікавленості в отриманні банку.

Незважаючи на категоричне протистояння Міжнародного валютного фонду (МВФ), яке виявилося шляхом опублікованого листа глави місії МВФ в Україні Гевіна Грейса, влада вирішила націоналізувати банк. Грейс наголосив, що передача банку “Укрпошті” порушує меморандум із МВФ і може ускладнити фінансові перспективи України. Зараз в Україні шість банків вважаються державними: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк і Перший інвестиційний банк.

Відповідь МВФ на цей крок поки що залишається невизначеною.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Понад 17 тисяч українців задекларували доходи понад мільйон

У 2024 році понад 17 тисяч українців задекларували доходи...

МОУ пояснило, як військовим легально повернутись на службу після СЗЧ

До 30 серпня 2025 року в Україні діє спрощена...

На Львівщині військові крали пальне зі складу

Державне бюро розслідувань закінчило досудове розслідування у справі про...

Журналісти викрили схему втечі за кордон через псевдоволонтерів

Журналісти «СтопКору» провели масштабне розслідування, яке виводить на поверхню...

Суд відкрив доступ до документів закупівель Південноукраїнської АЕС

Після того як на Південноукраїнській АЕС за режим почав...

ВАКС заочно арештував ексдепутатку Київради Алісу Соболь

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно обрав запобіжний захід у...

Антикорупційний активіст Шабунін просить визнати його непридатним до військової служби

2 травня 2025 року співзасновник «Центру протидії корупції» Віталій...

Літо в Україні буде небезпечним: можливі смерчі, шквали і град

Цього літа погодні умови в Україні можуть стати небезпечними....