Незважаючи на протистояння МВФ: PINbank в Україні став державним, але що далі?

Український Перший інвестиційний банк (PINbank), який раніше перебував у власності російського бізнесмена та власника ЦСКА Євгена Гінера, тепер націоналізовано в рамках рішення Вищого антикорупційного суду. Фонд держмайна отримав 89% акцій банку.

Відомо, що Гінер подавав апеляційну скаргу на це рішення до ВАКС, але її залишили без розгляду, а також позбавили права на касацію. Держава, представлена Фондом держмайна, тепер володіє контрольним пакетом акцій PINbank.

Нещодавно Національний банк позбавив Гінера права голосу за 89% акцій, призначивши цю дію 3 жовтня 2022 року. Це відбулося більш ніж за 7 місяців після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Порівняно з іншими випадками, таким як позбавлення права голосу акціонера “Альфа-Банку” (тепер – Сенс Банк) Михайла Фрідмана, що відбулося 2 березня 2022 року (під час початку вторгнення 24 лютого), влада діяла затримкою.

За чутками, виниклим на фоні зволікання влади, стало відомо, що існує можливість, що PINbank може залишитися в російській власності.

Проте так і не відбулося передачі Першого інвестиційного банку (PINbank) у власність держави. 3 жовтня 2022 року Національний банк призначив Гінера відстороненим від управління банком, а 24 жовтня Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення про передачу акцій PINbank Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА), після чого банком почала управляти АРМА.

Відомо, що у PINbank було припинено всі активні операції, нові кредити не видавали, а керівництво акцентувало увагу на погашенні старих позик і розрахунково-касових операціях клієнтів.

Офіційної передачі банку у власність держави очікували ще у 2023 році. Рішення Вищого антикорупційного суду на користь Мін’юсту було прийняте 27 лютого, а апеляцію Гінера відхилили 13 березня. Однак влада затягувала процес. Пізніше виявилося, що спробувала узгодити передачу PINbank національному поштовому оператору “Укрпошта”, і гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський не приховував своєї зацікавленості в отриманні банку.

Незважаючи на категоричне протистояння Міжнародного валютного фонду (МВФ), яке виявилося шляхом опублікованого листа глави місії МВФ в Україні Гевіна Грейса, влада вирішила націоналізувати банк. Грейс наголосив, що передача банку “Укрпошті” порушує меморандум із МВФ і може ускладнити фінансові перспективи України. Зараз в Україні шість банків вважаються державними: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк і Перший інвестиційний банк.

Відповідь МВФ на цей крок поки що залишається невизначеною.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний...

Демчак визнав провину і уникнув тюрми: 3 роки умовно і 2 мільйони для ЗСУ

Вищий антикорупційний суд затвердив заочну угоду про визнання винуватості...

Яйця перед Великоднем подорожчали майже на третину: АМКУ розпочав перевірку

Напередодні Великодня Антимонопольний комітет України виступив із жорстким зверненням...

Начальник сервісного центру МВС задекларував Audi, землю і готівку у валюті

Начальник Регіонального сервісного центру МВС у Києві Олександр Горбонос...

Заступник мера Харкова задекларував 40 гектарів землі під Києвом і 300 тисяч доларів

Заступник міського голови Харкова з питань цифрової трансформації Сергій...

Корупція в Києві: помічниці Комарницького зникли після відкриття справ НАБУ

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук двох жінок,...

Секретар Київради та заступник мера можуть опинитися за ґратами

У Київраді розгорівся скандал із ознаками політичного шахрайства: рішення,...

Маріанна Буданова лікувала наслідки отруєння в США

Дружина начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила...