Новий законопроект про мобілізацію. Що в ньому?

Увечері 30 січня Кабінет міністрів України представив Верховній Раді оновлений законопроект про мобілізацію.

Новий законопроект доступний для ознайомлення на офіційному сайті парламенту. Відзначається, що в ньому передбачено грошове забезпечення мінімумом у розмірі 20 тисяч гривень без врахування додаткової винагороди, а в період воєнного стану можливе отримання додаткової винагороди від 30 до 100 тисяч гривень.

Зазначено, що особи з інвалідністю всіх груп будуть звільнені від військової служби. Також передбачено, що особи, які досягли 25-річного віку, стануть військовозобов’язаними і можуть бути піддані мобілізації. Тим, кого мобілізують, надається два місяці для вирішення особистих питань та підготовки до служби в армії.

У новому законопроекті також зазначено, що військовослужбовці під час воєнного стану матимуть право на відпустку протягом року, яку можна розділити на частини, але не менше 15 днів поспіль. Також передбачено, що звільнені з полону військові отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу.

Важливо також відзначити, що тепер військовозобов’язані не повинні відвідувати Територіальний Центр Кадрів для оновлення своїх даних. Це можна робити онлайн в особистому кабінеті чи Центрі надання адміністративних послуг. Це дає можливість вільно переїхати в інше місто та оновити свій облік за новою адресою.

Окрім того, на основі реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” пропонується створити електронний кабінет військового. Громадяни зобов’язані реєструвати електронний кабінет та проходити медичний огляд.

Після мобілізації всі громадяни будуть зобов’язані пройти обов’язкове військове навчання тривалістю 2-3 місяці. Зазначено, що особа не може бути направлена на фронт безпосередньо після мобілізації.

Законопроект також пропонує відмінити строкову службу, замість цього вводячи базову військову підготовку. Людина віком від 18 до 24 років самостійно обирає момент проходження військового навчання, яке триватиме не більше 5 місяців. При цьому зберігається робоче місце для особи протягом цього періоду, що є нововведенням у порівнянні з чинним законодавством.

Відстрочка від мобілізації залишається для студентів професійно-технічних, фахових та вищих навчальних закладів, які отримують освіту за денною або дуальною формами. Умовою для отримання відстрочки є досягнення рівня освіти, вищого за раніше отриманий (за винятком аспірантів, що навчаються за контрактом за кошти фізичних або юридичних осіб).

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Корупційний скандал в оборонному секторі: 23 мільярди гривень для Lechmar

Оборонний сектор України опинився в центрі чергового гучного корупційного...

Головний психіатр Міноборони потрапив до лікарні після затримання на хабарі

Головний психіатр Міністерства оборони України Олег Друзь, якого вдруге...

Держекспертцентр МОЗ придбав автомобіль преміумкласу за 2,16 мільйона гривень

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України замовив автомобіль...

Олексій Гончаренко вимагає пояснень щодо доходів гендиректора “Укрпошти”

Народний депутат України Олексій Гончаренко направив офіційний запит до...

В Україні проведуть перевірку щодо корупційної діяльності

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько...

Трамп поставив мету завершити війну в Україні за 100 днів

Президент США Дональд Трамп доручив своєму спеціальному представнику з...

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії...

Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій

Благодійний фонд п'ятого президента України Петра Порошенка опинився у...