Пенсійна реформа в Україні: що чекає на пенсіонерів

З 2024 року в Україні планується запровадження пенсійної реформи, яка передбачає впровадження двох основних пенсійних систем: обов’язкової накопичувальної та бальної. Таку інформацію озвучила старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко в ефірі Громадського радіо.

За словами Ткаченко, питання пенсійної реформи буде актуальним для українців протягом довгого часу. В Україні на сьогодні налічується близько 10 мільйонів пенсіонерів, а середня пенсія становить лише 5 тисяч гривень. Незважаючи на це, витрати на пенсії залишаються одними з найбільших серед інших соціальних видатків. “Бюджет Пенсійного фонду — це шалені гроші”, — зазначила експертка.

Накопичувальна система: на індивідуальних рахунках

Одна з основних пропозицій реформ — впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Відрахування з зарплат українців більше не надходитимуть до Пенсійного фонду, а на індивідуальні рахунки кожного платника податків у новому Державному накопичувальному пенсійному фонді. Кабінет Міністрів ще має розробити механізм його створення.

Лідія Ткаченко підкреслила, що така система може бути дуже корисною, адже кошти, що надходитимуть до накопичувального фонду, можна буде інвестувати, зокрема, у внутрішні державні облігації. Це дозволить створити гарантованого покупця для цих облігацій.

Бальна система нарахування пенсій

Друга частина реформи — це бальна система нарахування пенсій. У рамках цієї системи страхові внески, які сплачують або сплачували громадяни до Пенсійного фонду, переводитимуться у бали, що залежатимуть від співвідношення заробітної плати людини та середньої заробітної плати в Україні. Щороку нараховані бали перераховуватимуться відповідно до актуальної середньої зарплати, що дозволить підтримувати актуальність пенсійних виплат для тих, хто вже вийшов на пенсію.

Прогнози та виклики реформи

Лідія Ткаченко наголосила, що питання пенсійної реформи залишатиметься в центрі уваги українців на довгий час. Зокрема, вона зазначила, що норма, закладена у законопроєкті про державний бюджет на наступний рік, не містить достатньо конкретики щодо запровадження пенсійної реформи. Проте вона припускає, що цей законопроєкт може передбачати обов’язкову накопичувальну пенсійну систему.

Зараз в Україні діє солідарна система, при якій працевлаштовані особи сплачують єдині соціальні внески, частина з яких йде на пенсійні виплати. Реформа має на меті поступову зміну цієї системи, щоб забезпечити більш стабільну і справедливу пенсійну систему в країні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Екс-дружина боксера Узелкова звинуватила ЗМІ в погрозах її дітям

Колишня дружина українського боксера В'ячеслава Узелкова, Марина Боржемська, розповіла...

Зірка “Кріпосної” Анна Сагайдачна заробляє в інтернеті більше, ніж в кіно

Відома українська акторка, зірка серіалу "Кріпосна" Анна Сагайдачна поділилася...

Бужанський хоче внести зміни до закону, які дозволять зробити відкритою інформацію щодо мобілізації публічних осіб

У парламенті України знову обговорюється питання прозорості даних військовозобов'язаних,...

Вітамін B12: кому та як правильно його пити, а коли краще утриматися

В осінньо-зимовий період багато людей починають самостійно призначати собі...

На Банковій не хочуть мобілізувати силовиків

Згідно з інформацією джерел в Офісі Президента, на Банковій...

Офіс Президента України розглядає сценарій протистояння Трампу

Як повідомляють джерела, команда президента Володимира Зеленського розглядає можливість...

Більшість українців підтримують підвищення військового збору і згодні взяти на себе стільки фінансових обовязків, скільки знадобиться

Згідно з даними опитування Міжнародного республіканського інституту, 64% українців...

Яких спеціалістів найбільше потребує ринок вакансій

У жовтні 2024 року в Україні найчастіше шукали працівників...