Лідери ЄС пообіцяли підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”. Але, незважаючи на різкі заяви, блоку, як і раніше, вкрай бракує “економічної базуки”, яка дала б змогу усунути кричущий розрив між геополітичними амбіціями та реальністю в Європі, яка роками заощаджувала на обороні й виявилася надмірно залежною від США, пише оглядач Bloomberg Ліонель Лоран.
За його словами, європейці знають, що їм необхідно “виправитися”. Однак вузькі місця у виробництві, роздробленість ВПК і обмеженість державних фінансів гальмує процес. Зокрема, снаряди, які Франція може виробити за один день, на українському фронті витрачаються за лічені хвилини.
Усередині Європи все ще існують глибокі розбіжності з приводу того, як саме розв’язувати проблеми, що стоять перед нею. У той час як французький президент Еммануель Макрон розкидається словами про “військову економіку” і погрожує відправити війська в Україну, Німеччина та інші “ощадливі” країни виступають проти потенційного розпорошення фінансового і політичного капіталу, зазначає автор статті.
ЄС необхідне створення єдиного оборонного інвестиційного фонду в розмірі близько €100 млрд. Але, судячи з усього, поки що Європа не збирається робити подібний крок і, можливо, цілком усвідомить своє скрутне становище тільки після ще одного терміну Трампа, міркує Лоран.