Польські далекобійники зняли блокаду кордону з Україною

Призупинення протесту до березня, поки його лідери переговорять з польським урядом, обіцяє деяке полегшення для економіки України, яка занепадає.

Польські далекобійники зняли блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною після досягнення угоди з урядом, поклавши наразі крапку двомісячним протестам, які затримували тонни товарів у Європі та завдали напруги українській економіці.

Відповідно до домовленості, досягнутої у вівторок у другій половині дня, автоперевізники призупинять блокування, доки вони проведуть подальші переговори з урядом Польщі, щоб досягти остаточної угоди до 1 березня. Через кілька годин Держприкордонслужба України повідомила , що рух відновлено на ст. три пункти пропуску, які залишилися заблокованими.

Вільний потік товарів «життєво необхідний під час війни, особливо для постачання військових і гуманітарних вантажів, для експорту та функціонування нашої економіки», – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у заяві.

З початку війни у ​​2022 році Україна в основному використовувала для експорту сухопутні маршрути через спробу Росії заблокувати Чорне море . Але польські далекобійники скаржаться на те, що вони вважають недобросовісною та дешевою конкуренцією з боку українських колег, що загрожує їхнім власним прибуткам. Починаючи з початку листопада, вони заблокували кілька пунктів пропуску, змусивши тисячі українських вантажівок днями чекати на кордоні.

Польський і український уряди проводили регулярні переговори, щоб спробувати вирішити проблему, але без особливого успіху. Часом блокада загострювала відносини з Польщею, однією з найсильніших підтримок України під час війни.
Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак заявив на прес-конференції у вівторок вдень, що основними пунктами угоди є переговори про перегляд угоди про вільну торгівлю Європейського Союзу з Україною, яка, на думку польських далекобійників, завдала їм шкоди, а також посилення контролю за документообігом українських далекобійники.
Польські далекобійники попередили, що відновлять блокаду, якщо їх не задовольнять умови угоди. «Ми призупиняємо акцію протесту, ми її не припиняємо», – сказав Рафал Меклер , один із лідерів протестного руху.
Київський науково-дослідний інститут «Центр економічної стратегії» заявив у нещодавньому звіті , що блокада призвела до збитків державного бюджету України на суму 260 мільйонів доларів. У зв’язку з цим, за словами українських військових, також затримуються поставки військового запасу .

Торговельна напруженість виникла раніше через скарги польських фермерів на те, що рішення Європейського Союзу дозволити безмитний імпорт сільськогосподарської продукції з України до блоку підірве їхній внутрішній ринок. Ця суперечка була вирішена після того, як польський уряд погодився задовольнити вимоги фермерів щодо фінансової компенсації.

Під час останньої суперечки з далекобійниками головною проблемою протестувальників є рішення Європейського Союзу скасувати дозвільні вимоги для українських далекобійників після повномасштабного вторгнення Росії минулого року, щоб допомогти зберегти українську економіку на плаву під час війни.

Протестувальники заявили, що це призвело до напливу українських водіїв, на яких не поширюються правила Європейського Союзу щодо робочого часу та заробітної плати, що скоротило прибутки польських далекобійників. Основна вимога польських заробітчан – відновлення транспортних дозволів для українських далекобійників.

Але пан Кубраков, міністр інфраструктури, припустив у вівторок, що Україна не піде на компроміс щодо дозволів, що підвищило ймовірність збереження напруженості.

«Для нас важливо зберегти і продовжити «транспортний безвіз» як необхідність підтримки нашої економіки у воєнний час», – сказав пан Кубраков.

Дональд Туск, який нещодавно був обраний прем’єр-міністром Польщі, зробив припинення блокади одним із своїх пріоритетів для покращення погіршених відносин з Україною.
Визнаючи те, що він назвав «нерівною конкуренцією з українськими перевізниками», пан Туск сказав, що він стурбований негативним іміджем, який створюють протести, у той час, коли Україна бореться з щоденними російськими бомбардуваннями та запеклими нападами вздовж лінії фронту.
«Наші аргументи будуть краще почуті, коли Польща не буде країною, яка блокує кордон», — сказав він раніше цього місяця .
Залишається побачити, якого прогресу можна досягти в суперечці. Але зняття блокади, навіть якщо воно буде тимчасовим, швидше за все, принесе певне полегшення економіці України, яка сильно залежить від експорту сировини, наприклад зерна.
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Антарктида несподівано охолола: нове дослідження змінює погляд на глобальне потепління

Нове дослідження китайських науковців із Університету Тунцзі шокувало кліматичну...

Головного рабина Чернівецької області засудили за шахрайство

Гліцнштейна Менахема Мендела, головного рабина Чернівецької області та голову...

Таню Муіньо визнали найкращою режисеркою на Hollywood Music Video Awards

Українська режисерка та кліпмейкерка Таню Муіньо здобула престижну міжнародну...

Брудна правда про чисте ліжко: чому постільну білизну потрібно прати частіше

Ми проводимо у ліжку близько третини свого життя, і,...

Ідеальні сварки: чому суперечки — ключ до міцних стосунків

Пари, які з боку здаються бездоганними, часто приховують за...

Банани на межі вимирання: грибкова епідемія загрожує світовій фруктовій індустрії

Банан — звичний, майже банальний фрукт, який асоціюється зі...

Ворог готує нові наступальні операції: Паліса назвав напрямки головного удару

Росія готує масштабну ескалацію бойових дій на кількох напрямках,...

Як отримати пенсію після смерті чоловіка чи дружини: пояснення ПФУ

У разі смерті пенсіонера його найближчі родичі можуть мати...