Головний бот розвідки Української розвідувальної служби Міністерства Оборони (ГУР МО) розпочав роботу у вдосконаленій версії з метою ефективного протистояння окупаційним силам та підвищення рівня безпеки на тимчасово окупованих територіях. Ця система допомагає виявляти плани окупантів і діяти на випередження, а також фіксувати наслідки ударів, нанесених проти окупантів.
Пресцентр ГУР повідомляє, що головний бот розвідки пропонує широкий спектр можливостей, спрямованих на знищення складів, споруд, техніки окупантів, а також збір важливої інформації про ворожі сили та їх дислокацію. Цей інноваційний інструмент розвідки є важливим кроком у боротьбі з окупаційними силами та сприяє швидкому обміну інформацією між військовими та громадянами для зміцнення обороноздатності країни.
ГУР закликає розповісти про чат-бот своїм рідним, друзям та знайомим на тимчасово окупованих територіях та надсилати розвідникам інформацію, яка допоможе у знищенні ворожих об’єктів, отриманні важливих відомостей та виявленні планів окупантів.
У березні 2022 року Міністерство цифрової трансформації (Мінцифра) запустив чат-бот “єВорог” у месенджері Telegram. Громадян України закликали надсилати точну геолокацію та фото чи відео у разі спостереження за переміщенням російської техніки чи окупаційних сил. Для цього вимагалося підтвердження особи через застосунок “Дія”.
Проте деякі українські громадяни не надавали необхідну інформацію. Під час спостережень у зоряному небі у ночі з 1 на 2 березня минулого року деякі інформатори Головного управління розвідки (ГУР) сприйняли “злиття” Юпітера та Венери як яскраві об’єкти, розглянуті як ворожа авіація чи дрони. Це призвело до надходження неактуальних заявок у чат-бот “єВорог”.
У грудні минулого року понад 435 тисяч українців скористалися чат-ботом “єВорог”, але деякі з них потрапили на фейкові чат-боти, які розпочала створювати Росія. Щодо запобігання підробкам, поради надавалися раніше відомим Інформатором.