Прихована «анексія»: агрохолдинг проросійського Хідіряна «хазяйнуватиме» в деокупованому селі на Київщині ще 7 років?

У селі Рудня на Київщині землевласникам пропонують переукласти угоди оренди з фірмою з орбіти проросійського аграрія Хідіряна ще на 7 років.

Власник великого агрохолдингу A.G.R. Group Місак Хідірян «анексує» землі в Броварському районі Київщини? До редакції СтопКору звернулись мешканці деокупованого села Рудня Великодимерської СТГ, яких спонукають переукладати договори оренди з однією з компаній холдингу ще на 7 років – представників громади турбують імовірні проросійські зв’язки кінцевих бенефіціарів.

Тож журналісти вирішили ретельно розібратись, що відбувається у селі Рудня на Київщині, чим відомий агробізнесмен Місак Хідірян і його структури, і чи справді за семирічним продовженням орендних угод можуть стояти інтереси РФ і прихована «анексія» земель у столичному регіоні.

Рудня – невелике село у Великодимерській селищній громаді Броварського району Київської області, населення села якого, за офіційними даними, налічує 1910 осіб, а загальна площа землі в адмінмежах колишньої Руднянської сільської ради сягає майже 3 тисяч гектарів. Населений пункт входить до Великодимерської СТГ – з 7 березня по 1 квітня 2022 року на цій території Збройні сили України вели безпосередні бої проти російських окупантів.

Що відбувається в Рудні зараз?

Як повідомили журналістам жителі села, наразі на цій території паї у місцевих землевласників орендує компанія ТОВ СП «Трейдагропостач-200», що, за даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, входить до складу A.G.R. Group Місака Хідіряна. Утім, термін дії більшості договорів оренди спливає у 2025 році, і вже зараз людям пропонують переукласти угоди з іншою фірмою – ТОВ «Мега Менеджмент Проєкт» – додатково ще принаймні на років (згідно із чинним законодавством, це – мінімальний можливий строк дії за подібними договорами).

різне uqidqhiqudiddxant

Примітно, що директором обох компаній є одна й та сама особа – Давіт Авагян. А зареєстровані вони за спільною адресою: Київська область, Броварський районн, село Тарасівка, вул. 9-го Січня, будинок 1-Г. Засновник в обох випадках – кіпрська AGR Invest Holding LTD, а кінцевий бенефіціар – громадянин Вірменії Місак Хідірян. Окрім того, обидві фірми фігурують у низці кримінальних проваджень від 2021-2023 років – зокрема, щодо злочинів проти власності, проти довкілля, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та злочини проти журналістів. А також у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.
Інакше кажучи, нинішню фірму-орендаря замінюють на її майже ідентичного «близнюка». Навіщо і чому це так непокоїть громаду?

Якщо уважно розглянути одну з кримінальних справ, по якій проходять вищевказані компанії (а саме – ту, в якій фігурантам інкримінують злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, за номером 757/21311/23-к), то можна побачити, що вона напряму стосується ще однієї юридичної особи – товариства з обмеженою відповідальністю «Пирятинський делікатес».

різне

Згідно з відкритими даними, ця компанія, чия виручка сягає майже 2,5 млрд грн, зареєстрована у селі Дейманівка Лубенського району на Полтавщині. Її власником наразі значиться британське партнерство з обмеженою відповідальністю «Беверлайф», а кінцевим бенефіціаром – болгарин Валчев Іван Теодоров. Директор – Рафаел Ананян, який раніше значився як росіянин кінцевим бенефіціаром ТОВ «Гаївщина-Агро» (у стані припинення) із усе того ж, вже знайомого нас холдингу «A.G.R. Group». За даними з відкритих джерел, «Пирятинський делікатес» годує робітників «A.G.R. Group».
На додачу, дана компанія має досить сумнівну репутацію.

Ще у 2019 році АМКУ наклав рекордний штраф на майже мільярд гривень низці підприємств, що «розігрували» тендери щодо харчування військових. Серед «щасливчиків» опинилось і підприємство з Полтавщини – ТОВ «Пирятинський делікатес». А у 2021-му колеги-розслідувачі з «Наших грошей» розкрили цілу «схему» із закупівлями харчових пайків для армії.

Та найцікавіше, що одним із перших директорів «Пирятинського делікатесу» на зорі 2010-х років був Артак Хідірян (імовірно, син Місака Хідіряна), історичною засновницею – громадянка російської федерації Тамара Хідірян, а її бізнес-партнером і співзасновником – одіозний Дживан Мамоян.
різнеЧим «прославився» Дживан Мамоян?
СтопКор уже повідомляв, що на початку січня в столиці співробітники СБУ заарештували власника великого агрохолдингу, який постачав харчові продукти для окупаційних сил на лівому березі Херсонської області. За інформацією української редакції Forbes, затриманим у Києві бізнесменом виявився засновник ТОВ «Моріс Каховка» Дживан Мамоян.

Як поінформували силовики, агрокомпанія під контролем фігуранта є одним із провідних фінансових донорів у південному регіоні для російського «Фонду підтримки учасників СВО», створеного указом путіна у квітні 2023 року. Окрім двох підприємств у Любимівці на Херсонщині, Дживан Мамоян був співзасновником фірми «Пірятинський делікатес» спільно з Тамарою Хідірян. Крім того, Мамоян мав у Києві два ФОП із роздрібної торгівлі з лотків та на ринках.
різнеІмовірну проросійську позицію закидають і самому Місаку Хідіряну.
Відповідно до даних інформаційно-аналітичних платформ, в українських реєстрах Хідірян значиться як громадянин Вірменії. Утім, за інформацією деяких ЗМІ, агробізнесмен може мати й інші паспорти. Зокрема, Угорщини, голова уряду якої Віктор Орбан відомий своїми симпатіями до рф. У червні 2023 року (тобто у розпал другого року великої війни) Місак начебто вирушив у закордонне турне, метою якого було отримання «паспорта однієї з країн Євросоюзу».

Крім того, ще у 2021 році Хідіряну публічно закидали причетність до одного з найпотужніших конвертаційних центрів України, через які кошти переводили до ОРДЛО. А його рідний брат Самвел Хідірян, який зараз «забезпечує безпеку» холдингу A.G.R. Group, нібито тривалий час жив у Москві та мав російське громадянство.

І як ці закиди коментують представники A.G.R. Group та родини Хідірянів?

Ми звернулись до пресслужби холдингу через вказану на офіційному сайті електронну пошту та до самого Місака Хідіряна через сторінку в соціальній мережі LinkedIn та наразі очікуємо на відповідь, щоб висвітлити публічну позицію їхньої сторони.

Невже, загарбники, які так і не змогли втримати контроль над землями Київщини військовим шляхом, тепер намагаються «анексувати» їх по-тихому, через підконтрольні й наближені бізнес-структури? Представники активної громадськості села Рудня вважають, що це справді може бути так. А аналітичне дослідження, проведене командою СтопКору, підтверджує: ці побоювання мають за собою певні підстави, які мали б зацікавити компетентні органи для подальшої ретельної перевірки ситуації.

 

ДЖЕРЕЛОАНТИКОР
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Держекспертцентр МОЗ придбав автомобіль преміумкласу за 2,16 мільйона гривень

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України замовив автомобіль...

Олексій Гончаренко вимагає пояснень щодо доходів гендиректора “Укрпошти”

Народний депутат України Олексій Гончаренко направив офіційний запит до...

В Україні проведуть перевірку щодо корупційної діяльності

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько...

Трамп поставив мету завершити війну в Україні за 100 днів

Президент США Дональд Трамп доручив своєму спеціальному представнику з...

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії...

Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій

Благодійний фонд п'ятого президента України Петра Порошенка опинився у...

Більшість українців планують залишитися в країні, але 20% розглядають переїзд за кордон

За результатами соціологічного опитування, після потенційного відкриття кордонів для...

Україна готується до перших контактів із командою Дональда Трампа, – Арахамія

На початку лютого 2025 року у Вашингтоні відбудуться перші...