Двадцяте засідання у форматі Рамштайн може стати вирішальним у попередженні можливого дефіциту ракет для військ протиповітряної оборони України.
Експерти вказують на наявність альтернативних шляхів допомоги Збройним силам України у забезпеченні озброєнням, навіть без затвердженого бюджету, через участь “третіх країн”.
Одним із можливих варіантів є програма Excess Defense Articles, яка передбачає передачу надлишкової зброї за мінімальну вартість, за умови оплати логістичних витрат та відновлення та ремонту отримувачем.
Крім того, зенітні ракети США, такі як AIM-120 та AIM-9, які використовуються у NASAMS, знаходяться на озброєнні країн НАТО та інших країн, що підтримують Україну. Можливий сценарій передбачає передачу ракет Україні, а взамін країни отримають знижку на поновлення власних запасів шляхом замовлення нових ракет у Сполучених Штатах.
Проте головною проблемою є ракети для системи Patriot. У Європі їх виробництво до цієї системи здійснюється спільною компанією MBDA Germany та Raytheon – COMLOG. Варіанти з передачі зенітних ракет для України є, але це заплутані схеми з кількома учасниками на основі взаємних зобов’язань та обіцянок.
Проте будь-які складніші заходи, які передбачають постачання озброєння напряму, залишаються вкрай незрозумілими і заплутаними.