Після втрати деяких позицій на напрямку Часового Яру на Донеччині у 67-й окремій механізованій бригаді “Добровольчий український корпус” розпочалися перевірки та переведення командирів і військових до інших підрозділів.
Про це 67-й ОМБР ДУК пише на своїй сторінці у Facebook.
“Повідомляємо, що вище командування ЗСУ розпочало процес переведення в інші військові частини всіх командирів і бійців ДУК ПС, які формували бригаду і є її бойовим остовом. Мотиви таких дій нам не відомі. Усі спроби зупинити цей процес і з’ясувати причини результатів не дали. Можливо, хтось вважає, що розпорошення бійців ДУК ПС по різних підрозділах Збройних сил призведе до знищення ДУК ПС. Зараз у бригаді працюють численні комісії. Вони складають списки бійців, які з першого дня існування військової частини здійснювали в її лавах захист України.
На командирів підрозділів відкриті службові розслідування, не виключено, що відкриють кримінальні провадження за надуманими звинуваченнями у невиконанні бойових приписів. Командири і бійці готові відстоювати свою, і полеглих побратимів, честь і гідність у законний спосіб. Усі накази командування бійцями і командирами виконуються. Залишаються абсолютно незрозумілими дії на цілковите ослаблення боєздатного підрозділу, яким від самого початку повномасштабного вторгнення є дана військова частина”, – йдеться в заяві бригади.
ЗМІ з посиланням на джерела в командуванні напрямку, на якому воювала бригада, пишуть, що військове керівництво різних рівнів цікавилося, чому біля Часового Яру “просідає” такий вмотивований підрозділ як ДУК.
Повідомляється, що під час перевірки з’ясувалося, що командування бригади ставилося гірше до тих, хто перевівся до них з інших частин під час нещодавнього поповнення, аніж до вихідців із “Правого сектору”, які складали кістяк бригади. Новобранців називали “піксельними”, першими відправляли в бій і, через брак досвіду, вони втрачали позиції.
Також джерело розповіло, що корінь нинішньої проблеми лежить у певній мірі неможливості переформатування колишнього добровольчого підрозділу в регулярну бригаду Збройних сил.
Нагадаємо, що “Добровольчий український корпус” (ДУК) був сформований у 2014 році “Правим сектором” під час війни на Донбасі. Після цього тривалий час не входив до складу жодної з офіційних силових структур України, що викликало питання про неоднозначність його правового статусу. Це тривало до 2018 року, після чого більша частина ДУК влилася до складу ЗСУ.