На відбудову Бородянки дали пів мільярда, а будинки стоять у руїнах

Миколаїв без питної води, Харківщина без відремонтованих доріг, Бородянка — без відновленого житла. Але у той час, коли регіони потерпають від наслідків війни, з державного бюджету витягують мільярди через корупційні схеми, прикриті благими намірами “відбудови”.

Після підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року, Миколаїв залишився без джерела централізованого водопостачання. Влада пообіцяла швидке вирішення проблеми. У відповідь Служба відновлення та розвитку інфраструктури Миколаївської області замовила масштабний проєкт — будівництво водозабору з Південного Бугу та прокладання магістрального водогону. Початкова вартість проєкту — 7,44 млрд грн.

Втім, уже у вересні 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав нову цифру — 8,8 млрд грн. Це — майже утричі більше за бюджет, який обіцяв голова ОВА Віталій Кім. Чому замість оптимізації кошторису ціна зростає — питання без відповіді. А тим часом мешканці Миколаєва досі користуються пунктами роздачі води або купують її за власний рахунок.

Попри бойові дії й постійні обстріли, у Харківській області через ДП “Дороги Харківщини” продовжують освоювати бюджет на ремонт доріг. Підряд отримують “перевірені” гравці: ТОВ “Євробуд Плюс”, “Славдорстрой”, “Ростдорстрой”, “Автомагістраль-Південь”. Частина об’єктів, які фігурують у звітах, фізично розташовані на території, де тривають бойові дії.

Виникає питання — чи виконується там хоч якась робота? За даними з відкритих джерел, деякі ділянки ремонтувалися лише “на папері”, а насправді — або залишились недоторканими, або взагалі зруйновані обстрілами.

У Бородянці, що на Київщині, масштабні руйнування від російської окупації досі не ліквідовані. Водночас держава виділяє сотні мільйонів гривень на відбудову. Частину цих коштів через тендери отримують компанії, пов’язані з політиком Володимиром Карплюком — колишнім мером Ірпеня та лідером партії “Нові обличчя”.

Серед фірм-отримувачів: “Білд Лайф”, “Будівельна група ‘Ветерани України'”, “Астон Люкс” — разом понад 500 мільйонів гривень. Але реального відновлення постраждалих об’єктів немає. За даними місцевих активістів, частина адрес, на які виділено кошти, — порожні майданчики. Причина — політичне лобіювання, домовленості з посадовцями та відсутність контролю.

Служби відновлення, Міністерство інфраструктури під керівництвом Олексія Кулеби, Держагентства — всі ці структури повинні б не допускати корупції. Але замість реагування на схеми — мовчання. Публічні запити журналістів і активістів залишаються без відповідей. Керівники регіонів, які мали б звітувати, ігнорують зобов’язання. Усе — “не на часі”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову...

На Чернівецькій митниці проходять обшуки: посадовців підозрюють у контрабанді сигарет до Румунії

Правоохоронці проводять масштабні обшуки у службових кабінетах та помешканнях...

ЄС планує створити фонд на 100 мільярдів євро для підтримки України

Європейський Союз розглядає можливість створення спеціального фонду обсягом 100...

Частина угорців і поляків вважає Україну загрозою — опитування Pew Research Center

Частина мешканців європейських країн сприймає Україну як потенційну загрозу....

У Харкові затримали псевдопосередника, який торгував посадою в ДБР

На Харківщині перед судом постане чоловік, якого обвинувачують у...

На Львівщині стався конфлікт між блогеркою і охороною готельного комплексу Emily Resort

В соцмережах розходиться відео блогерки Юліани Камишової на якому...

Українська без суржика: як правильно перекласти слово “мєлочний”

Після початку повномасштабного вторгнення Росії багато українців свідомо перейшли...

АРМА вже вчетверте не змогла продати арештовану землю Владислава Каськіва

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вже вчетверте...