СБУ витратить майже 17 мільйонів гривень на обладнання для перевірки декларацій своїх працівників

Служба безпеки України виклала угоду на закупівлю програмно-апаратного комплексу для перевірки декларацій своїх співробітників. Відповідно до інформації, розміщеною в системі публічних закупівель «Прозорро», договір із ПрАТ «Інститут інформаційних технологій» був підписаний 19 грудня. Загальна вартість обладнання та програмного забезпечення становить 16,86 млн. гривень.

До 30 жовтня 2025 року компанія поставить програмно-апаратний комплекс «Перевірка декларацій», склад якого наведено у таблиці нижче. Він потрібен для проведення логічного та арифметичного контролю та контролю щодо правильності та повноти заповнення декларацій суб’єктів декларування СБУ, повідомлень про суттєві зміни, повідомлень про відкриття валютного рахунку відповідно до вимог законодавства України. Тобто фактично цей комплекс має допомагати представникам СБУ правильно заповнювати декларації.

На його базі створять інформаційно-комунікаційну систему з комплексною системою захисту інформації (далі КСЗІ), а також проведуть первинну державну експертизу КСЗІ. Договір передбачає аванс та гарантійну підтримку софту комплексу протягом року після введення у промислову експлуатацію.

Серед іншого цей комплекс включає два джерела безперебійного живлення Vertiv GXTRT-3000IRT2UXL + Liebert GXT RT+ по 72 тис грн. Це приблизно відповідає середній ціні на ринку. За даними сервісу порівняння цін Hotline, в інтернет-магазинах ціни дуже різні – 32-105 тис грн. Крім того, оптичні патч-корди UPC-5LCLC(MM)D(ON)BK замовили по 600 грн. Виробник CMS продає їх по 569 грн, але без доставки. Оптичні модулі SFP MikroTik S+AO0005 включили по 2 880 грн. На ринку вони коштують 1 608-2 622 грн без доставки.

Компанія отримала замовлення без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі треба було мати ліцензії на провадження господарської діяльності у галузі криптографічного захисту інформації та у галузі технічного захисту інформації з оцінювання захищеності інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю. Крім того, вимагались довільні довідки про наявність спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та про наявність у штаті учасника спеціалістів (найманих працівників), необхідних для надання відповідного виду послуг у галузі криптографічного захисту інформації та технічного захисту інформації.

Закупівлю провели з другої спроби. На першому тендері цю компанію із такою ж ціною відхилили за невідповідність технічним вимогам. Тоді вона пропонувала диски з меншою швидкістю запису, ніж потрібно, не вказала базову частоту процесора комп’ютера тощо.

Нині акціонерами харківського «Інституту інформаційних технологій» є Юрій Іванович Горбенко, Іван Дмитрович Горбенко та Олена Качко, а директором – Віктор Онопрієнко.

Загалом із 2016 року компанія «ІІТ» отримала державних замовлень на 376,76 млн грн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Рівненські прокурори продали справу про вбивство сина ексдиректора Рівненської АЕС

Скандал навколо справи про вбивство жінки, яке сталося на...

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під підозрою у виведенні 17 млн грн з бюджету

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин став фігурантом кримінального провадження...

Мінсоц зареєстрував закон про зрівняння пенсій по інвалідності для всіх громадян

У новому проекті, зареєстрованому Міністерством соціальної політики України, передбачено...

Асоціація міст України заявляє про тиск на місцеве самоврядування через затримання мерів

Асоціація міст України (АМУ) виступила із заявою, в якій...

Мирний процес щодо України може стартувати навесні 2024 року

Турецький оглядач Абдулкадір Селві, авторитетний журналіст газети Hürriyet, повідомив,...

Зміна влади у США: як прихід Дональда Трампа впливає на українські еліти

За інформацією джерела в Офісі Президента України, прихід до...

Глава ГУР Буданов попереджає про загрозу існуванню України без мирних переговорів

Глава Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов звернувся до...