Шабунін і ЦПК вимагають відставки керівників НАБУ, яких вони самі обрали

Наголошуючи на нечесності заступника директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углави, глава «Центру протидії корупції» (ЦПК) Віталій Шабунін практично підтвердив свою неефективність у відборі та перевірці персоналу під час конкурсів.

Це стало очевидним через той факт, що саме Віталій Шабунін очолював раду громадського контролю при НАБУ в період формування першого складу бюро. Його колегами в цій раді у 2015–2016 роках були його співробітники з ЦПК, Дар’я Каленюк, а також Денис Бігус і нинішній член Вищої ради правосуддя Роман Маселко.

Згаданий Гізо Углава був призначений першим заступником директора НАБУ у квітні 2015 року на підставі розпорядження від керівника бюро Артема Ситника.

Створення НАБУ було однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), а громадський контроль за відбором доброчесних та незалежних працівників був доручений антикорупційним активістам під керівництвом Віталія Шабуніна. Однак за оцінками експертів, більшість досягнень, які він приписував собі, фактично виявилися непродуктивними.

Нагадаємо, що цей скандал пов’язаний з витоком інформації, до якого, за даними експертів, причетні самі антикорупціонери, зокрема Віталій Шабунін і Денис Бігус, які в своїх “розслідуваннях” користувалися витоками інформації з НАБУ.

На даний момент стосовно Віталія Шабуніна відкрито кілька кримінальних проваджень. Зокрема, недавно суд зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України.

Йдеться, зокрема, про те, що Віталій Шабунін, який наразі працює бойовим медиком, переміщується по Києву на автомобілі Nissan Pathfinder, який був ввезений в Україну без митного оформлення як гуманітарна допомога для армії.

Раніше ДБР порушило проти Віталія Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та ухилення від мобілізації.

Також варто відзначити, що від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, серед яких журналісти, активісти та члени громадських організацій.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Міна для ТЦК: екснардепа Іщенка затримали за підозрою в тероризмі

Колишнього народного депутата України Валерія Іщенка затримали за підозрою...

Мобілізація після 50: чоловіків можуть залучати до будівництва оборонних споруд

Запорізький обласний територіальний центр комплектування (ТЦК) заявив, що чоловіків...

Олена Зеленська зареєструвала торговельну марку «Саміт перших леді та джентльменів»

Перша леді України Олена Зеленська офіційно зареєструвала власну торговельну...

Цеглина замість аргументів: у Дніпрі жінка напала на чоловіка в кафе

У Дніпрі стався жорстокий напад у кафе – жінка...

Гроші, атракціони та земля в Одесі: декларація начальника Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка

Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко подав декларацію,...

Кондратюк про Козловського: “Він давно не служить”

Відомий український продюсер Ігор Кондратюк зробив несподівану заяву про...

Без Арестовича: виїзд за кордон закриває шлях до виборів

Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко пояснив, хто...

Весна зі снігом: синоптики попередили про різке похолодання

Українці вже звикли до примхливого весняного клімату, але цього...