Що чекає на абонентів мобільного зв’язку в Україні

У наступному році тарифи на мобільний зв’язок в Україні можуть зрости на 50% через витрати компаній на енергообладнання, інфляцію та підвищення податків. Медіаексперт і автор YouTube-проєкту “Переговорка” Олександр Глущенко зазначив, що оператори не зможуть різко підняти вартість тарифів, але їх зростання протягом 2025 року неминуче.

Фактори, що впливають на зростання тарифів

Олександр Глущенко пояснив, що причиною зростання тарифів є не лише інвестиції в енергообладнання, але й інфляція та збільшення податків. З 1 вересня в Україні зростуть акцизи на пальне, яке у великих обсягах споживають генератори для підтримки роботи базових станцій. Він прогнозує, що абонентам слід готуватися до поступового зростання тарифів протягом 2025 року, що умовно може скласти 50% з 1 січня до 1 грудня.

Виклики для мобільних операторів

У компанії lifecell зазначили, що закупівля та встановлення десятків тисяч резервних джерел живлення в короткі терміни потребує значних додаткових інвестицій. “Потрібно шукати баланс між забезпеченням зв’язку та можливістю надавати послуги абонентам за доступною ціною”, – наголосили у lifecell.

Голова ради асоціації “Телекомунікаційна палата України” Тетяна Попова впевнена, що мобільні оператори докладуть усіх зусиль, аби забезпечити якісний зв’язок, не лише через загрозу санкцій, але й заради свого іміджу й лояльності клієнтів, які можуть перейти до конкурентів. Проте забезпечення енергонезалежності вимагає колосальних інвестицій від операторів, а без преференцій з боку держави витрати на підтримку мобільного зв’язку можуть призвести до значного зростання вартості послуг.

Вимоги до мобільних операторів

Нещодавно Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) вніс зміни до вимог роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер мобільні оператори мають забезпечити доступність послуг мобільного зв’язку протягом 10 годин під час відключень електроенергії, замість 4 годин, як було раніше. Міністерство цифрової трансформації повідомило, що мобільні оператори мають забезпечити 25% мереж генераторами для роботи без світла протягом 72+ годин, а решта мережі має працювати 10 годин на акумуляторних батареях.

Вплив підвищення податків

Збільшення податкового навантаження впливає на операторів телекомунікацій, знижуючи фінансовий ресурс для інвестицій у відновлення мереж та забезпечення їх резервним живленням. У компанії “Київстар” зазначають, що податкове навантаження обмежує фінансові ресурси для інвестицій і може призвести до підвищення цін на послуги.

У “Київстарі” нагадують, що 1 липня набув чинності закон, який збільшує податкове навантаження на галузь майже на 700 млн грн за рік через специфічний податок – ренту за частоти. Окрім цього, очікується додаткова рента від ліцензій на радіочастотний спектр, яка оцінюється у 2,8 млрд грн.

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Євген Клопотенко зізнався, що знову закоханий

Відомий український кулінар Євген Клопотенко вперше заговорив про свої...

Ще один депутат хоче мобілізувати 18-річних

В Україні тривають дискусії щодо зниження мобілізаційного віку, адже...

Україна серйозно розглядає план відновлення свого ядерного арсеналу

Під час засідання Ради ЄС у Брюсселі президент України...

Віра Брежнєва знайшла нове кохання

Відома співачка та колишня учасниця гурту "ВІА Гра", Віра...

Ілля Пасько – головний бенефіціар схем по розкраданню коштів Департаменту освіти і науки КМДА

Як повідомляють наші джерела в правоохоронних органах, за масштабним...

Зеленський визнав, що у плані перемоги є секретні пункти

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що план перемоги країни,...

Зеленський підписав закон про реформування Державної митної служби

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №6490-д, який стосується...

У “Дії” запустили рекрутинг операторів БпЛА

У застосунку «Дія» з’явилася нова можливість — долучитися до...