Скандали та провали: як «Укрнафта» під керівництвом Корецького не виконала планові показники

Державна компанія «Укрнафта» у 2024 році провалила ключові показники своєї діяльності, незважаючи на рекордний інвестиційний бюджет у 26 мільярдів гривень. Відставання від планів, корупційні скандали та сумнівні кадрові рішення керівництва викликають дедалі більше запитань щодо ефективності менеджменту.

Як зазначає політичний оглядач Михайло Шнайдер, замість обіцяних 30 нових свердловин, із яких у 2024 році планували передати в експлуатацію 19, компанія зуміла ввести в дію лише 9. Ще одна свердловина перейшла з минулого року, а фактичні обсяги видобутку з нових свердловин значно поступаються плановим показникам:

  • на 92% менше видобутку нафти й конденсату,
  • на 42% менше видобутку природного газу.

Експерт зазначає, що проблема не у фінансуванні: у 2024 році «Укрнафта» отримала колосальний бюджет у 650 мільйонів доларів. Однак замість інвестування у власний буровий флот, компанія не закупила заплановані два важкі бурові верстати.

Натомість було придбано 140 нових автомобілів, серед яких Toyota Camry, Corolla, Hilux, Hyundai Staria, Renault Duster та Opel Zafira.

Ще однією серйозною проблемою стало зловживання підрядників, які займаються бурінням. За словами експерта, компанії не дотримуються технологічних норм, що призводить до неефективного використання коштів.

Крім того, правоохоронці зацікавилися діяльністю Володимира Гришаненка – до недавнього часу заступника директора «Укрнафти» з розвідки та розробки родовищ.

За даними слідства, компанія уклала договори на пів мільярда гривень на проведення гідравлічного розриву пластів, а сам Гришаненко, як вважає слідство, вимагав відкат у розмірі до 50% прибутку підрядників.

Після обшуків у Гришаненка керівник «Укрнафти» Сергій Корецький лише понизив його у посаді, але не звільнив. Шнайдер вважає, що це пов’язано із тим, що Гришаненко володіє чутливою інформацією щодо фінансових махінацій.

Попри корупційні скандали, Корецький продовжує керувати не лише «Укрнафтою», а й «Укртатнафтою». Це дає йому змогу контролювати перевірки з боку податкових органів, Державної аудиторської служби та НАБУ, а також створювати позитивний інформаційний фон у ЗМІ.

Проте цього року вперше його діяльність оцінюватиме незалежна Наглядова рада.

«Оцінка керівнику компанії, яка провалила видобуток і буріння, стане водночас і оцінкою самої Наглядової ради», – резюмує Шнайдер.

Від її рішення залежить, чи залишиться Корецький на посаді після масштабних фінансових провалів.

Нагадаємо, 22 січня 2025 року кінцем бенефіціаром української дочки китайського ТОВ “Бейкень Енергетика”, яке розроблятиме родовища для “Укрнафти” раптово став засновник Concorde Capital Ігор Мазепа, який має кримінальну справу за земельні махінації.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Кандидат у президенти Румунії вимагає компенсацію від України за передану систему Patriot

Джордже Сіміон, переможець першого туру президентських виборів у Румунії,...

Суд арештував проректора НАДПСУ за будівництво будинку силами курсантів

У Хмельницькому суд обрав запобіжний захід проректору з матеріального...

Заступник голови “Київводоканалу” задекларував мільйонні доходи та яхту

Заступник генерального директора з питань стратегічної політики ПрАТ "АК...

Вчені зафіксували гігантське виверження на Сонці

Космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував вражаюче сонячне явище —...

У Києві актори театру звинуватили режисера у домаганнях прямо зі сцени

У Києві під час вистави «Небезпечні зв'язки» у столичному...

ВАКС скасував арешт активів фірми родичів Тетяни Крупи

Вищий антикорупційний суд скасував арешт корпоративних прав компанії ТОВ...

СБУ затримала двох агентів угорської розвідки на Закарпатті

На Закарпатті Служба безпеки України затримала двох осіб, які...

Карпати засипало снігом: рятувальники попереджають про шторм

Попри календарну весну, у Карпатах 9 травня фіксують справжню...