Суд відклав розгляд справи Олександра Лємєнова

Розгляд апеляції засновника StateWatch та антикорупційного активіста Олександра Лємєнова, якого підозрюють в ухиленні від призову під час мобілізації, перенесено на 3 лютого 2025 року. Суд мав розглянути скаргу щодо обраного запобіжного заходу ще 28 січня, але засідання відклали.

Нагадаємо, що 27 грудня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд визначив для Лємєнова запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 60 560 грн. Також на нього поклали обов’язки відповідно до статті 194 КПК: прибувати за викликом слідчих та повідомляти про зміну місця проживання.

Згідно з матеріалами слідства, Лємєнов, маючи військово-облікову спеціальність «організація морально-психологічного забезпечення військ», перебував на обліку у Білоцерківському військкоматі. 5 лютого 2024 року він пройшов медичний огляд і був визнаний придатним до військової служби. Однак 6 грудня 2024 року, коли йому зачитали повістку на відправку до війська, він відмовився її отримати у присутності двох свідків і не з’явився на збірний пункт без пояснення причин.

8 грудня Лємєнову оголосили підозру за статтею 336 Кримінального кодексу України («Ухилення від призову під час мобілізації»), що передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Ухвала суду наголошує, що Лємєнов, «усвідомлюючи складний період для держави, свідомо ухилився від виконання військового обов’язку, протиставивши себе суспільству». Ба більше, згідно з даними слідства, з 24 листопада 2024 року він уникав відвідування військкомату, за що його було оголошено в розшук.

У контексті цієї справи не оминули увагою й іншого засновника StateWatch — Гліба Каневського. Він, після тривалого ухилення від служби, працевлаштувався у Міністерство оборони в департамент закупівель. З його приходом цей підрозділ опинився в центрі гучних корупційних скандалів, зокрема щодо завищених цін на закупівлю військового спорядження.

Ця історія вписується у ширшу тенденцію, коли активістів-антикорупціонерів звинувачують в ухиленні від мобілізації. У суспільстві навіть з’явився термін «шабунінг» — на честь антикорупціонера Віталія Шабуніна, якого також неодноразово звинувачували в уникненні служби. До цього списку також відносять інших відомих представників громадського сектору, включаючи журналістів та експертів.

Тим часом Лємєнов продовжує наполягати на своїй невинуватості й оскаржує запобіжний захід у суді. Очікується, що 3 лютого відбудеться засідання, яке може прояснити його подальшу долю.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Росія не може запускати по 500 “шахедів” щодня — Defense Express

Поширені в інформаційному просторі заяви про здатність Росії запускати...

Верховна Рада готується скасувати спецпенсії для суддів і прокурорів

Поки більшість українських пенсіонерів виживають на кілька тисяч гривень,...

У Лондоні керівник ОП Єрмак отримав гарантії підтримки від британської розвідки

За інформацією джерела в Офісі президента, Андрій Єрмак провів...

Співачка Анастасія Приходько показала, що можна купити на 5000 гривень в Україні

Українська співачка Анастасія Приходько вирішила наочно показати, як змінилася...

Бізнесмен із групи «Приват» освоїв 280 мільйонів на «фортифікаціях» у тилу

Поки українські військові тримають оборону під вогнем, у тилу...

Що їсти ввечері, щоб не набрати вагу: ТОП корисних продуктів

Увечері обмін речовин сповільнюється, але не припиняється. Метаболізм знижується...

Перший заступник прокурора Черкащини задекларував майже 5 мільйонів у подарунках

Перший заступник керівника Черкаської обласної прокуратури Ярослав Голинський та...

СБУ викрила розкрадання під час закупівлі зброї для ЗСУ на десятки мільйонів

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили...