У МОЗ пояснили, кого не торкнеться важка форма нового штаму коронавірусу FLiRT

Міністерство охорони здоров’я України повідомило про появу нового субваріанту коронавірусу FLiRT, який, згідно з попередніми даними, не викликає тяжких форм захворювання у вакцинованих осіб.

Новий субваріант коронавірусу “Omicron” – “FLiRT” не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу.

Ми зараз дійсно бачимо, що на території Європейського Союзу, на території США суттєво зростають показники захворюваності COVID. Також така сама ситуація спостерігається в Україні, якщо за липень у нас було трохи більш як 11 тис…, то умовно за червень ми спостерігали 2 тис. випадків, то бачимо суттєве зростання в липні

– сказав державний санітарний лікар.

Кузін зазначив, що рівень навантаженості на систему лікарні саме в питанні госпіталізації не такий великий.

Рівень навантаження на систему лікарняну саме в питанні госпіталізації не такий великий у відсотку, тому що ми бачимо, що саме в стаціонарному лікуванні перебуває трохи більш як 2,5 тис. і це абсолютно нормально для такого пікового підйому. Ті країни, які звітували про підйом захворюваності, вони так само ідентифікували, що це новий підтип штаму “Omicron” – “FLiRT

– розповів Кузін.

Він нагадав, що на території України зафіксовано вже п’ять випадків нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”.

“В нас вже п’ять позитивних зразків за результатом повногеномного секвенування. Хочу нагадати, що цей підвид з’явився в березні цього року. В багатьох країнах він почав дуже швидко поширюватися, але на щастя – це все є мутацією навколо однієї великої групи Omicron й таким чином – це той підвид, який не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана”, – зазначив Кузін.

Він також зауважив, що показники, які спостерігаються ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити обмежувальні заходи.

Тому такі показники, які ми зараз спостерігаємо в Україні, вони ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити якісь конкретні обмежувальні заходи на якихось конкретних територіях. Але дійсно показники є достатньо високими й не характерним з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання починаючи з вересня. Тут трохи раніше, тобто на один місяць раніше ми вже бачимо зростання

– сказав Кузін. 
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Субсидії для переселенців: як отримати компенсацію на оренду житла

З 29 січня в Україні стартує нова державна програма...

Чиновниці МСЕК Тетяні Крупі зменшили заставу

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) продовжив запобіжний захід у...

Орбан відмовився підтримати санкції проти Росії через дії України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре виступив із різкою заявою,...

Екс-президента «Мотор Січі»програв апеляцію: його активи конфісковано на користь держави

23 січня 2025 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду...

Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України

Команда президента США Дональда Трампа демонструє готовність розглянути питання...

Нові правила відстрочки від мобілізації: що зміниться для викладачів і студентів

З 1 січня 2025 року в Україні набули чинності...

День Ксенії Міласької: традиції, прикмети та заборони 24 січня

24 січня православні християни за новим стилем вшановують пам’ять...

Прогноз погоди на п’ятницю, 24 січня: похмуро, дощі та мокрий сніг

У п’ятницю, 24 січня, в Україні збережеться переважно похмура...