У Врадіївці корупція освіти поставила під загрозу життя дітей

У Врадіївці, що на Миколаївщині, ситуація, пов’язана з облаштуванням укриття у Покровському ліцеї, стала предметом гострих обговорень серед місцевих жителів. Порушення вимог законодавства та можливі корупційні зловживання призвели до того, що встановлене укриття стало небезпечним для учнів.

У липні 2023 року було оголошено тендер на встановлення найпростішого укриття в Покровському ліцеї, оскільки раніше заклад не мав такого захисного об’єкта. Тендер виграво ТОВ “СУЧАСНІ БЕТОННІ РІШЕННЯ” з Києва, однак подальші події навколо виконання цього контракту викликають чимало питань.

Проблеми почалися вже з самого початку, коли укриття було встановлено наземним способом, що є порушенням вимог ДБН і ДСТУ, які вимагають, щоб такі споруди були вкопаними. ДСНС і Держспоживслужба відмовилися підписати акт про прийняття укриття в експлуатацію, адже воно не відповідало вимогам безпеки. Незважаючи на ці застереження, керівництво ліцею, ймовірно, через корупційні інтереси, прийняло рішення про введення укриття в експлуатацію і відкрило школу для навчання у вересні 2024 року.

На додаток до небезпечного встановлення укриття, активісти та місцеві жителі вказують на численні корупційні зв’язки в освітній сфері Врадіївської селищної ради. Як стверджують місцеві жителі, депутат Ігор Сало, який часто виграє тендери на установку вікон та дверей в школах, також був причетний до призначення керівника відділу освіти, що сприяло розвитку корупційних схем.

Одним із найбільших порушень є закупівля укриттів для навчальних закладів, де компанія-підрядник “СУЧАСНІ БЕТОННІ РІШЕННЯ” могла мати сумнівні зв’язки з органами місцевого самоврядування. Справа в тому, що фірма має кілька кримінальних справ, і її діяльність неодноразово ставала предметом розслідувань за підозрою в привласненні бюджетних коштів.

У ситуації з Покровським ліцеєм активісти звернули увагу на непідписання актів ДСНС і Держспоживслужбою. Це підтверджує, що укриття не відповідало встановленим стандартам. Місцеві жителі, серед яких вчителі-пенсіонери Тетяна та Микола Мочарські, вирішили звернутися до правоохоронців і відповідних органів, однак ситуація досі залишається без змін.

Не менш обурливою є реакція місцевої влади. Попри численні запити, викликані порушеннями, директор Покровської гімназії продовжила навчання в очному форматі, навіть не маючи належно сертифікованого укриття, а батьки учнів були змушені підписувати документи, у яких всі ризики брали на себе.

Така ситуація на Врадіївщині вже давно стала символом безкарності і корупції. Адже це не перше порушення у освітній сфері, але саме небезпечне укриття для учнів стало символом кризи в управлінні на місцях.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних...

У Львові акушерку засудили за побиття колеги металевими інструментами

Личаківський районний суд Львова виніс вирок акушерці Львівської обласної...

Гетманцев підтримує експеримент із чотириденним робочим тижнем

Народний депутат від партії «Слуга Народу» Данило Гетманцев висловився...

Майору поліції Олегу Сакеріну присвоєно звання Герой України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння майору...

Поліція затримала зловмисника з бойовою гранатою

В одному з населених пунктів Піщанської територіальної громади на...

Шахрай викрав допомогу, призначену родині полеглого воїна

У Вінницькій області завершено досудове розслідування щодо чоловіка, якого...

На Тернопільщині чиновник вимагав гроші у ветеранів

У Тернопільській області відкрито кримінальне провадження проти посадовця Зборівської...

У Ковелі чоловіка судитимуть за контрабанду авто під виглядом гуманітарної допомоги

У Волинській області викрили масштабну схему незаконного ввезення вживаних...