Експерти з економіки в Україні висловлюють занепокоєння через фінансову ситуацію в країні, що зафіксована у матеріалах “The Wall Street Journal”. Ріст дефіциту бюджету, який може досягти 40 мільярдів доларів у 2024 році, став предметом складних виборів для уряду. Очікувалося, що Київ планує покрити близько 30 мільярдів доларів за рахунок фінансових вливань з Заходу.
США та ЄС наразі обговорюють можливі нові пакети допомоги для України, але конкретні рішення ще не прийняті. Уряд України вживає суворих заходів, таких як підвищення податків та внутрішнє запозичення, щоб заповнити фінансові прогалини. Якщо міжнародна фінансова підтримка не буде отримана найближчим часом, країна може довести до друкування грошей, що може призвести до інфляції та економічного спаду.
Експерти відзначають, що навіть з зовнішньою підтримкою це може бути останнім разом, оскільки в ЄС і США росте невдоволення постійною потребою в допомозі для України. Вони наголошують на важливості для України досягати фінансової незалежності, а не сподіватися лише на зовнішню підтримку.
Головний економіст Dragon Capital, Олена Білан, висловлює занепокоєння стабільністю економіки під час війни, підкреслюючи, що без цього немає сенсу розраховувати на перемогу. Вона висловлює обурення з приводу джерела коштів на військові потреби, якщо бюджету важко впоратися з соціальними витратами.
Президент України, Володимир Зеленський, розраховує на подальшу підтримку від Заходу, але деякі експерти висловлюють думку, що за два роки війни слід було б приділити увагу зміцненню внутрішньої економіки. У між тим, в Україні продовжуються скорочення субсидій, підвищення податків і вартості комунальних послуг, що створює додатковий фінансовий тиск на населення та може призвести до соціального невдоволення.