Україна планує замінити фінансування USAID

В Україні набирає обертів проблема, пов’язана з тимчасовим припиненням фінансування багатьох важливих проєктів за лінією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Це сталося через рішення США, що було ухвалене наприкінці січня 2025 року, коли Державний департамент США оголосив про “припинення роботи” для всіх існуючих іноземних допомог та призупинення нових програм. Наслідки цього кроку можуть тривати до пів року.

У зв’язку з цим Верховна Рада України вже розпочала переговори з європейськими партнерами для пошуку альтернативних джерел фінансування для реалізації важливих гуманітарних, освітніх та медичних програм. За словами представників парламенту, наразі велика частина організацій, які раніше отримували гранти від USAID, не мала часу підготуватися до такого різкого припинення допомоги.

Призупинення фінансування стосується не тільки соціальних проєктів, а й підтримки ключових ініціатив, зокрема в сфері освіти, охорони здоров’я та допомоги дітям і родинам, постраждалим через збройну агресію Росії. Це може створити серйозні проблеми, якщо вчасно не знайти нові джерела коштів.

Українські органи влади наразі шукають шляхи, як запобігти дестабілізації ключових соціальних процесів у країні. У Міністерстві соціальної політики зазначають, що це не вплине на соціальну допомогу, оскільки кошти на соцпідтримку Україна отримує за іншими каналами.

Проте, на думку депутатів, зупинка програм USAID ставить під загрозу важливі для держави проєкти. У парламенті активно ведуть консультації з європейськими колегами щодо можливості заміщення фінансування хоча б на період, поки в США триватиме аудит допомоги та ухвалення остаточних рішень.

Серед заморожених проєктів – підтримка шкіл, медична допомога, зокрема вакцинація дітей, а також невідкладна допомога матерям. Це знову ставить під питання стабільність в Україні, адже навіть мінімальні затримки в реалізації цих програм можуть мати довгострокові наслідки для соціальної сфери.

Представники українського уряду та дипломатичного корпусу намагаються знайти способи уникнути негативних наслідків для країни, шукаючи підтримки серед європейських партнерів та закликаючи США до перегляду своїх рішень.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Криптовалюта, шуба і Damiani: що задекларувала віцемерка Одеси

Заступниця одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів...

Мільйони готівкою, земля в Угорщині й розкішна нерухомість: що задекларувала родина ексзаступниці голови Одеської райради

Родина колишньої заступниці голови Одеської районної ради Світлани Дєордієвої...

Синоптики б’ють на сполох: Україна цього літа готується до кліматичних ударів

Літо 2025 року може стати одним із найекстремальніших за...

1040 фейкових рішень і TikTok-реклама: як суддя Савицький вивозив чоловіків за кордон

Суддя Білгород-Дністровського суду Сергій Савицький, який фігурує у справі...

Мер Вознесенська володіє величезним автопарком та значними грошовими активами

Міський голова Вознесенська Євгеній Величко подав декларацію про свої...

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими...

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на...

Майно і мільйони готівкою: чим володіє родина прикарпатського посадовця

Руслан Губа Голова Сервісного центру МВС у Калуші отримує...