Україна програє Росії у війні дронів

Україна, яка свого часу випереджала Росію у розвитку дронів для військових цілей, нині зіштовхується з новими викликами в цій сфері. Про це заявила волонтерка Марія Берлінська, засновниця “Центру підтримки аеророзвідки”, в ефірі програми Вечір.LIVE. На її думку, ключовою проблемою є не тільки прогрес Росії у цій сфері, а й недостатнє використання висококваліфікованих українських фахівців.

“Ми зберігали перевагу завдяки інноваціям у використанні дронів — від Mavic до FPV-дронів і морських апаратів. Але ворог швидко переймає наші розробки та масштабує їх для власних потреб”, — пояснила Берлінська.

Росія активно впроваджує на своїх фронтах технології, розроблені українцями, тим самим зменшуючи розрив у технологічному оснащенні. В результаті, за словами Берлінської, на деяких напрямках Росія змогла навіть обігнати Україну, що ставить під загрозу подальшу ефективність українських військ у цій сфері.

Особливу проблему становить недооцінка українських інженерів на фронті, вважає Берлінська. Висококваліфіковані фахівці часто виконують завдання, не пов’язані зі створенням чи вдосконаленням технологій — працюють як водії, мінометники чи діловоди. Берлінська наголосила, що це втрата цінного ресурсу, оскільки ці люди могли б робити набагато більше, якби мали можливість реалізувати свої інженерні навички.

“Якщо у нас є рота інженерів, яка може утримувати позицію на кілька кілометрів, але в той же час має потенціал для виготовлення дронів, які можуть значно послабити сили противника, ми повинні використовувати їх саме за призначенням. Це не просто економія ресурсів, а можливість діяти розумніше”, — зазначила вона.

Розробник комплексів розвідки Андрій Липовий вважає, що Україна наближається до технологічного рівня Росії і навіть отримала певну “невелику перевагу” в деяких аспектах. На його думку, за умови правильного підходу Україна зможе закріпити своє лідерство в галузі безпілотних систем уже в 2025 році.

Однак для цього потрібні інвестиції в інженерний потенціал і належна організація людських ресурсів. “Війна дронів” між Україною та Росією демонструє, що, попри готовність інженерів до розробки нових технологій, необхідно забезпечити умови для реалізації їхніх ідей.

На думку експертів, Україна повинна інвестувати не лише в кількість дронів, але й у якість їхнього управління та інновації. В іншому випадку технологічне відставання від Росії може лише посилитися, ускладнюючи завдання військовим на фронті.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Перевірка в податковій призвела до відставки 16 керівників з інвалідністю

Голова податкового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев повідомив,...

Голова Запорізької ОВА закликає жителів готуватися до зими взагалі без світла

Жителів Запоріжжя та області закликають готуватися до можливих відключень...

ЗСУ отримає нові ракетні системи від Німеччини та Великобританії

У рамках підписання нової оборонної угоди Trinity House між...

Голова Ради резервістів ЗСУ закликав готувати жінок до спротиву

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван...

Розформування МСЕК: Офіс вимагає мобілізувати тисячі ухилянтів, але 90% з них уже за кордоном

Кейс “розформування МСЕК” по задумці Офісу Президента мав виявити...

Стало відомо де Офіс Президента шукатиме кошти для подальшого фінансування війни

Наше джерело в Офісі Президента повідомляє, що ОП активно...

Україну чекає суха погода з туманами та температурою до +19°

За інформацією Українського гідрометцентру, найближчі три доби в Україні...

Селидове відтягує наступ окупантів на Покровськ

Героїчна оборона міста Селидове в Донецькій області зірвала плани...