Україна розглядає можливості залучення серйозних інвесторів на оборонному ринку

На економічному та безпековому форумі, що відбувся в Києві 5 квітня, генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас висловив переконання, що Україна має унікальні можливості для залучення інвестицій зі сполучених Штатів Америки та інших розвинених країн у свій оборонний сектор. Пан Бельбас зазначив, що ці процеси вже розпочалися і активно тривають.

Але водночас і українська сторона повинна прибрати певні важливі перешкоди, щоб покращувати ситуацію в українському оборонпромі та перемагати у війні проти Росії. Про це під час Економічного та безпекового форуму у Києві в п’ятницю, 5 квітня, заявив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, передає видання “Телеграф”.

“В США вся “оборонка” побудована на приватних компаніях. А приватний бізнес специфічний, який буде працювати з вигодою для отримання якогось прибутку — це і є капіталізм, який існує в США. Якщо американці побачать перспективи у нашому ринку, а я наперед скажу, що вони вже їх бачать, вони сюди прийдуть. Тому що, починаючи з оборонного форуму DFNC1, який проходив в Україні у вересні, та після виставки MSPO у Польщі, американські компанії почали активно шукати партнерів в Україні, аналізувати ринок. Перед приходом такого серйозного бізнесу в Україну відбуваються be diligence певних компаній, be diligence ринку — глибокий аналіз/дослідження ситуації через різні інституції. Вони вже це роблять. А якщо вони це роблять, це означає невідворотній процес їхнього заходження”, — сказав він.

Разом з тим, за його словами, Україні потрібно також подумати над тим, щоб лібералізувати експорт озброєння за кордон. Адже, якщо вітчизняний ВПК може виробляти якусь продукцію, а за кордоном її готові купувати, то логічно і необхідно було б продавати українське озброєння, заводячи в країну валюту. Це покращуватиме економічну ситуацію в Україні та стимулюватиме внутрішнє виробництво. Також, як додав Бельбас, за відсутності експортних обмежень, українським компаніям ніщо не заважає релокалізувати виробництво за кордон, у ту ж Польщу.

“Довготермінова війна йде на виснаження економік. А якщо у ручному режимі не дають експортувати будь-яку продукцію, ви прикручуєте дохід для держави… Дуже важливо у цьому процесі не перерегулювати. Ми вже бачимо відтік, а найшвидше це роблять виробники безпілотників. Для них виїхати з України — дуже швидко. Але ж ви потім ці компанії не затягнете в Україну, умовно кажучи, танками. У Польщі сприятливі податки, спрощена система ведення бізнесу, там легше, там менше бюрократії. На 100% гарантую, що всі виробники, які поїдуть звідси, вони не повернуться. За це треба боротися. Це ті засоби, які нам допоможуть воювати нині й, думаю, дадуть можливість перемогти у війні”, — резюмував Владислав Бельбас.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як українцям розірвати шлюб, перебуваючи за кордоном

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України підготувало спеціальний алгоритм...

Україна розглядає прискорені переговори з Росією – The New York Times

Україна обмірковує прискорений графік переговорів з Росією, допускаючи можливість...

Лазуткін пояснив, чому ТЦК не можна розпустити

Спікер Міністерства оборони Дмитро Лазуткін відповів на пропозицію деяких...

Україна не планує створювати ядерну зброю — офіційне спростування від МЗС

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував інформацію...

Економічне бронювання: хто насправді отримує відстрочку від мобілізації

Народний депутат України Ігор Кицак запевняє в ефірі Новини.live,...

Фіктивне розлучення за 3 тисячі доларів: в суді викрили схему ухилення від мобілізації

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) виявили схему ухилення від...

У Держбюджеті-2025 закладено мільярд на розвиток регіонів

У проєкті Державного бюджету на 2025 рік передбачено відновлення...

Міноборони контролюватиме правильність медичних висновків для мобілізованих

Міністерство оборони України планує започаткувати систему моніторингу закладів, що...