За останні роки Україна стикається зі складнощами у сфері озброєння, що може негативно вплинути на її обороноздатність та безпеку. За даними Foreign Policy, Україна і надалі буде відступати від Росії за озброєнням, включаючи артилерію, протягом усього 2024 року.
Співробітник апарату конгресу США на умовах анонімності заявив виданню, що українці цьогоріч “здебільшого займатимуть оборонну позицію”, оскільки навіть після виділення фінансової допомоги більша частина зброї, якої потребує Україна, не потрапить на фронт. Ця пауза пов’язана з тим, що адміністрація Байдена витратить більшу частину 2024 року на відновлення власних запасів США до довоєнного рівня.
За словами американського чиновника, ЗСУ насамперед для оборони будуть потрібні касетні боєприпаси, їх США і відправлять незабаром. Але всі вони зберігаються там із часів холодної війни й у них високий відсоток відмов, а це загрожує летальними наслідками для мирних жителів.
Крім того, Foreign Policy зазначає, що американські та європейські заводи з виробництва снарядів “тільки починають працювати з подвоєною силою”, тому українці “проведуть більшу частину 2024 року, копаючи оборонні окопи, як у попередні місяці”, але навряд чи ці укріплення виявляться настільки ж ефективними, як російська ешелонована оборона.
Також не буде поставлено до кінця 2024 року і більшу частину боєприпасів з обіцяних Україні 1,4 млн снарядів від ЄС. Європейські чиновники кажуть, що відновлення старих артилерійських боєприпасів коштує на 30% дешевше, ніж купівля нових, але більша їхня частина зберігається на складах у колишніх сателітів Радянського Союзу, які не хочуть псувати відносини з РФ.
“Українці зможуть щомісяця вистрілювати приблизно по 75 – 85 тисяч снарядів… це той мінімум, який необхідний Україні для ведення оборонних дій.
Жодних можливостей для проведення Україною наступальних дій цього року немає”
заявляє британський аналітик Франц-Стефан Гейді, який порахував у своєму недавньому дослідженні, скільки снарядів витрачають ЗСУ.
Водночас Росія вже виходить на виробництво 3,5 млн снарядів у 2024 році і, цілком можливо, що зможе збільшити виробництво до 4,5 млн боєприпасів до кінця року, пише видання.