Україна шукає додаткові фінансові ресурси в Євросоюзі для підтримки власної оборонної промисловості та розширення її потужностей, які не пов’язані з укладенням контрактів. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.
“Наша головна мета полягає в тому, щоб знайти додаткові кошти для закупівель українських виробників зброї. Ми визначили кілька ініціатив, які можуть бути реалізовані. Ми ефективні та здатні виробляти достатньо, однак нам не вистачає фінансування”, – заявив він.
Однією з ініціатив може стати розширення фондів Європейського фонду миру для відшкодування витрат держав-членів, які придбають обладнання безпосередньо в Україні та залишать його на її території.
“По-друге, ми розглядаємо можливість використання вітрового прибутку від заморожених російських активів, до 3 мільярдів євро, і включення закупівель в Україні в цю програму. Щодо оборонної промисловості України, ми створили ефективну систему, і єдине, що нам зараз потрібно, це фінансування”, – зазначив Камишин.
Третьою ініціативою стане включення закупівель українських виробників до Європейської програми оборонної промисловості (EDIP).
“Ми не прагнемо конкурувати, ми просто робимо речі, які працюють ефективно та економно, і ми будемо доповнювати європейську промисловість. Спільний потенціал буде достатнім для стримування будь-якого агресора”, – підсумував Камишин.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський зазначав, що для забезпечення безпеки країни та здатності дати рішучу відповідь на будь-яку агресію з боку Росії необхідно зміцнити виробництво вітчизняної зброї. У цьому напрямку Україна досягла значних успіхів, включаючи розробку далекобійного озброєння та початок серійного виробництва дронів. Обсяги виробництва боєприпасів також значно зросли. Для координації зусиль у сфері оборонно-промислового комплексу Кабінет Міністрів створив Промислово-оборонний комітет, який залучить виробників зброї, незалежних експертів та фахівців.