61% українців за кордоном заробляє більше, ніж до початку військового конфлікту. Як свідчать результати третьої хвилі дослідження Центру економічної стратегії, українські біженці поступово інтегруються в іноземні ринки праці. І доволі успішно.
Серед працевлаштованих українських громадян за кордоном уже більшість повідомляє, що заробляє більше, ніж до початку воєнного конфлікту. Таких майже на 20% більше, ніж у листопаді 2022 року.
Приблизно половина серед працевлаштованих за кордоном українців працює не за тією спеціальністю, за якою працювала в мирний час. Але за понад рік їхня частка дещо знизилася – з 60% до 51%. На 8% зросла частка тих, хто знайшов роботу за своєю або суміжною спеціальністю.
Попри загальне зменшення отримуваної підтримки, рівень допомоги українцям за кордоном залишається значним. Приблизно 71% біженців отримують будь-яку підтримку від уряду країни перебування. У листопаді 2022 року цей показник становив 92,5%.
Як бачимо, втрачаючи підтримку, українці не повертаються додому, а намагаються швидше вписатися в нову для себе дійсність. І з кожним місяцем продовження військового конфлікту вони дедалі глибше пускатимуть коріння в чужі землі. А українському уряду, як і раніше, нічого їм запропонувати, щоб мотивувати своїх громадян повернутися додому. Ба більше, бачачи, як чинить влада всередині України з переселенцями, біженці за кордоном триста разів подумають, чи варто їм взагалі повертатися.