Українці зможуть самостійно розрахувати пенсію

В Україні незабаром з’явиться “Електронний пенсійний калькулятор”, який дозволить громадянам самостійно оцінювати розмір своєї майбутньої пенсії. Цей інноваційний інструмент стане корисним для застрахованих осіб, які прагнуть отримати прозору інформацію про свої пенсійні виплати та можливості їх збільшення.

Про це йдеться у проєкті постанови Кабміну, розміщеному для обговорення на сайті ФПУ.

Електронний пенсійний калькулятор забезпечує можливість обрахунку пенсійних прав та пенсійних виплат виходячи з наявної інформації про застраховану особу / пенсіонера, а також надає можливість обрахунку прогнозних пенсійних прав і розміру пенсійних виплат виходячи із можливого збільшення сум сплачених страхових внесків та / або збільшення періоду сплати таких внесків (страхового стажу), та / або відстрочення часу призначення пенсії.

Результат обчислення засобами електронного пенсійного калькулятора є прогнозною оцінкою, використовується в інформаційних цілях та не створює підстав для виплати пенсії в обчисленому розмірі.

Використання в електронному пенсійному калькуляторі відомостей про фізичну особу, що обробляються про неї в інформаційно-комунікаційній системі Пенсійного фонду України, здійснюється у разі, якщо особа пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію.

Як зазначається в пояснювальній записці, Міністерством соціальної політики України розроблено проєкт концепції реформування системи пенсійного забезпечення та законопроєкти про впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення та про реформу солідарної пенсійної системи.

“Реформування солідарної системи пенсійного забезпечення має на меті підвищити її прозорість та справедливість, та забезпечити пряму кореляцію між рівнем внесків, які громадяни сплачують в пенсійну систему, та розміром їхньої пенсії. З метою опрацювання шляхів подальшого реформування системи пенсійного забезпечення розроблено цей проєкт акта”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, в Україні пенсія за інвалідністю призначається у разі повної або часткової втрати працездатності, незалежно від часу настання інвалідності. Однак, для отримання такої пенсії необхідно мати певний страховий стаж.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне...

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" Аршак Магалов задекларував...

Ексдиректори «Запоріжжяобленерго» завдали збитків на 730 мільйонів — СБУ

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила...

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання...

На ГО «Рух «Чесно» наклали новий штраф через ігнорування вимог суду

Громадська організація «Рух «Чесно» знову зазнала фінансового покарання через...

7 000 кроків для здоров’я: оксфордські вчені назвали новий стандарт щоденної активності

Британські дослідники з Оксфордського університету зруйнували популярний міф про...

Летальні випадки серед дітей: кір набирає обертів в Україні

Україна знову опинилася перед загрозою великого спалаху кору —...