Європейські фермери дедалі активніше протестують проти безмитного ввезення в ЄС української сільгосппродукції, повідомляє Terre-net.
Демонстрація в Болгарії, скидання українського зерна на кордоні з Польщею, мітинг за участю 900 тракторів у Брюсселі, а також гасло: “Ми хочемо допомогти, але не за будь-яку ціну” від румунських працівників сільського господарства стали останніми проявами цього гніву.
Профспілки сільгосппрацівників у Франції та Німеччині попереджають, що інтеграція України до європейської продовольчої галузі була б катастрофою і може призвести до повного зникнення сімейних фермерських господарств у Європі.
Як пояснює видання, великі орні землі роблять Україну великим експортером пшениці, кукурудзи та соняшнику. При цьому українська продукція в ЄС звільнена від митних зборів в ім’я європейської солідарності, але все ще далека від європейських стандартів, особливо щодо пестицидів.
Хоча поляки, румуни або болгари погодилися на те, щоб українське зерно проходило транзитом через їхню територію, вони вимагають гарантій, що воно постачатиметься на світовий ринок, а не використовуватиметься для зниження цін у Європі.
Як зазначає видання, європейська політика солідарності з Україною завдає шкоди фермерам ЄС, якщо раніше Україна експортувала до Євросоюзу 20 тис. тонн цукру на рік, то у 2023-2024 роках, за даними французьких виробників цукрових буряків, її обсяг може перевищити 700 тис. тонн.
Наприкінці січня Брюссель оголосив про механізм повторного введення митних зборів на “чутливі” продукти: птицю, яйця і цукор.
Виробники зерна негайно закликали до аналогічних заходів щодо пшениці, ячменю та кукурудзи, попередивши про ризик “розвалу спільного ринку”.