Кабінет Міністрів розширив можливості бронювання працівників у важливих галузях, дозволяючи до 100% забронювати працівників підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики. Зміни також включають подовження терміну бронювання для критичних підприємств з 6 місяців до 12 місяців.
Цю інформацію надає Міністерство економіки.
Заступник міністра економіки Ігор Фоменко пояснив, що ці зміни не є новою моделлю бронювання, а модернізацією чинної постанови № 76.
Серед інших змін:
- Бронювання 100% працівників підприємств оборонно-промислового комплексу з контрактами для Збройних сил України та інших військових формувань.
- Бронювання 100% працівників підприємств енергетичного, ядерного, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів, а також підприємств, що відновлюють або ремонтують зруйновані або пошкоджені об’єкти енергетичного комплексу.
- Бронювання 100% працівників підприємств, що будують фортифікації, на період дії договору будівництва.
Фоменко зауважив, що ці зміни дозволять підприємствам, які виробляють озброєння для Збройних сил України, краще планувати свою роботу та ефективно працювати на підвищення обороноздатності, а енергетичні підприємства – забезпечувати населення теплом та електроенергією.
Додатково, уряд збільшив терміни бронювання працівників критичних підприємств з 6 місяців до одного року та дозволив бронювати військовозобов’язаних незалежно від віку, військового звання чи ВОС, навіть якщо вона є дефіцитною. Крім того, введено електронне бронювання через портал “Дія”.