В Україні з початку року накладено 16 штрафів за порушення мовного закону в інтернеті

З початку 2024 року в Україні зафіксовано 421 скаргу щодо порушення мовного закону в інтернеті. Уповноважений із захисту державної мови повідомив про вжиття 161 контрольного заходу, видачу 49 попереджень і накладення 16 штрафів за порушення мовних норм в онлайн-просторі.

Про це повідомив Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови у Facebook.

“З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення мовного закону, яка регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році)”, – ідеться у повідомленні.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що величезна кількість інтернет-ресурсів створили повноцінну українську версію, яка завантажується за замовчуванням, та виконали всі законодавчі вимоги протягом двох років дії відповідної норми закону. Але, на жаль, є й такі, що цього досі не зробили або з якихось міркувань тримають стартову сторінку іноземною мовою.

Тому у 2024 році за скаргами громадян, як повідомляється, “було розпочато 161 захід державного контролю стосовно суб’єктів господарювання, які вдалось встановити”. Більшість інтернет-ресурсів на момент проведення заходів державного контролю, за повідомленням, усунули порушення мовного закону. За словами Уповноваженого, на 10 вересня 2024 року “вже винесено 49 попереджень та накладено 16 штрафів” за порушення 27 статті мовного закону (за відсутність українськомовної версії сайту або за завантаження сайту за замовчуванням недержавною мовою).

“Щодо тих інтернет-представництв, стосовно яких не вдалося встановити суб’єкт господарювання, я постійно звертаюсь до Національної поліції України та Державної податкової служби України для встановлення порушників та притягнення їх до відповідальності. І тільки штрафом за порушення мовного законодавства вони вже не обійдуться. (…) До речі, деякі з порушників вже отримали і підвищені штрафи за повторне порушення. Покарання незворотнє!” – наголосив Кремінь.

16 липня 2022 року набрали чинності статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими за порушення вимог закону щодо державної мови в інтернеті може бути адміністративна відповідальність зі штрафом від 3400 до 5100 грн або попередженням, якщо порушення вчинене вперше. За повторне протягом року порушення – штраф 8500-11900 грн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Житомирі екс-начальника податкової підозрюють у шахрайстві

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому...

В Україну йде потепління: прогноз погоди на вихідні

Після холодних днів і мокрого снігу в Україні очікується...

Як віялові відключення вплинуть на ринок нерухомості в Україні

З огляду на можливість нової хвилі віялових відключень, попит...

Ектор Хіменес-Браво розповів про руйнування знімального майданчика “МастерШеф”

Відомий український шеф-кухар колумбійського походження, суддя проєкту "МастерШеф" Ектор...

Колишній заступник голови КОВА Власюк не зміг пояснити свої мільйони

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило ознаки...

На Київщині викрили підприємство, яке незаконно утилізувало небезпечні відходи

Поліція Києва викрила злочинну діяльність підприємства, що без ліцензій...

Єврооблігації України стрімко зростають завдяки надіям на переговори

За останній місяць вартість українських єврооблігацій зросла на 12%,...

Як українцям розірвати шлюб, перебуваючи за кордоном

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України підготувало спеціальний алгоритм...