В Україні заборонили програмне забезпечення з РФ

Кабінет Міністрів України затвердив нову ініціативу, спрямовану на посилення санкційного режиму проти держав, які перебувають під обмеженнями з боку українського уряду. Відповідно до нових змін до закону України “Про санкції”, планується заборонити використання програмного забезпечення (ПЗ) та вебсайтів, пов’язаних із країнами, проти яких запроваджено санкції, зокрема, Російською Федерацією.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підтвердив, що новий законопроєкт має на меті внесення змін до чинного законодавства, розширюючи перелік секторальних санкцій. Основні положення пропонованих змін включають:

  1. Заборона на ПЗ, Розроблене в Підсанкційних Країнах: Законопроєкт забороняє використання ПЗ, розробленого фізичними або юридичними особами з підсанкційних держав.
  2. Обмеження на Продукти Компаній з Підсанкційними Інвестиціями: Під заборону потрапляють програми, створені компаніями, часткою статутного капіталу яких володіють підсанкційні держави.
  3. Заборона ПЗ Компаній, що Перебувають під Контролем Терористичних Організацій: ПЗ, що належить компаніям, які контролюються організаціями або особами, що займаються терористичною діяльністю, також буде заборонене.
  4. Використання Коду Підсанкційних Продуктів: ПЗ, яке використовує вихідний або обʼєктний код інших підсанкційних продуктів, потрапляє під заборону.
  5. Заборона Вебсайтів Підсанкційних Осіб або Організацій: Законопроєкт також пропонує заборонити доступ до вебсайтів, що належать особам або організаціям, які перебувають під санкціями.

Ця ініціатива є продовженням кампанії з блокування російських сервісів в Україні, яка розпочалася ще у 2018 році. Тоді були заборонені популярні соціальні мережі “Одноклассники” та “ВКонтакте”, а також сервіси “Яндекс” та деяке російське програмне забезпечення, зокрема бухгалтерська програма 1С.

У квітні 2023 року асоціація IT Ukraine звернулася до Міністерства цифрової трансформації з ініціативою заборонити використання російського ПЗ у державних компаніях та бізнесі. Голови асоціації зазначили, що в Україні все ще функціонують клони російського ПЗ, перереєстровані в країнах ЄС, такі як BAS ERP, AmoCRM та “Бітрікс”, які також повинні потрапляти під санкції.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України...

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань,...

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в...

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему...

Канцлер Німеччини заявив про можливу угоду щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Фрідріх Мерц висловив сподівання, що угода про...

Вихователька дитсадка та працівник пошти отримали оборонні контракти на 45 мільйонів

Протягом останніх шести місяців Запорізька обласна військова адміністрація уклала...

Лікарі попереджають: пізні пологи можуть збільшити ризик раку і діабету

Лікар-гінеколог назвала оптимальний вік для народження дитини. За її...

ДБР підозрює колишню керівницю МСЕК у недостовірній декларації

Державне бюро розслідувань у взаємодії з НАЗК викрило колишню...