Повернення територій військовим шляхом “здається все менш імовірним”. “Статус-кво жахливий. Нині боротьба зайшла в глухий кут, українці щодня гинуть на полі бою”, – пише Washington Post.
Українські та західні офіційні особи вважають, що Зеленський значною мірою “застряг”, а солідарність всередині України слабшає.
Високопоставлений український чиновник сказав: “Усі хочуть швидких рішень, але всі прийшли до розуміння, що швидких рішень не буде”.
Також в Україні вважають “нереальним” вихід на кордони 1991 року.
“Розумні люди знають, що це нереально”, – сказав український законодавець, додавши: політичному керівництву “в якийсь момент потрібно було скоригувати цю риторику”.
Спроби виправити ситуацію на фронті поки що під питанням. Заходи щодо посилення мобілізації “розкололи суспільство”.
“В України немає сил для нового наступу”, – сказав західний дипломат. На його думку, є два сценарії.
“Один сценарій полягає в тому, що вони отримують підтримку для підтримки оборонних рубежів. … За другого сценарію, підтримки буде недостатньо, і Україна все одно захищатиметься, відчайдушно і з меншими людськими ресурсами”, – заявив він.
Але в цьому випадку збільшаться жертви і територіальні втрати, “що поставить Україну в глухий кут”.
Зараз Україна та її партнери повинні готуватися до 2025 року як до “ще одного року війни, а не мирних переговорів”, сказав дипломат.
У самій же Україні думки про те, скільки ще може тривати війна, розділилися.
“Український законодавець заявив, що країна не переживе такий статус-кво ще десять років. Інші, однак, вважають, що боротьба може тривати ще довше”, – йдеться в статті.
“Це неприємна думка, але коли деякі люди кажуть, що це може зайняти десятиліття, ніхто цього не заперечує”, – сказав колишній міністр економіки Тимофій Милованов.