Національний музей історії України представив витвори вотивних підвісок, виготовлених у період з XIX до початку XX століття. Інформацію про це оприлюднили на офіційній сторінці музею у Facebook.
Згідно з християнською традицією, віряни виражали свою вдячність Богу за зцілення або виконання обіцянки через вотивний дар. Один із поширених способів вираження шани полягав у виготовленні вотумів – невеликих пластинок у формі різних частин людського тіла або ті, що містять їх зображення. Ці вотивні виготовляли з дорогоцінних металів, таких як золото й срібло, та прикріплювали до особливо шанованих ікон.
Традиція виготовлення вотивних підвісок отримала поширення на території України та особливо в Польщі протягом XVII–XIX століть. Відзначаючись простотою або вишуканістю, ці вотиви виражали глибокі почуття надії та вдячності, які допомагали людям подолати труднощі.
Національний музей історії України зберігає колекцію вотивних підвісок періоду XIX–початку XX століття, які раніше зазвичай досліджували вчені. Однак зараз ці твори можна роздивитися на цифровій платформі museum-digital, створеній самим музеєм.