Український парламент вивчає європейський досвід для розв’язання проблеми застарілого житлового фонду, зосереджуючись на малометражних “хрущівках” та інших типах житла. Новину оприлюднила Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга народу” та народна депутатка.
У 2021 році був зареєстрований законопроєкт №6458, спрямований на реконструкцію застарілого житла різних типів будівель. Проте ця спроба була не такою успішною через втручання інших пріоритетів.
“Багато країн світу стикаються з проблемою застарілого житлового фонду. Вибір моделей та механізмів залежить від рівня розвитку економіки та соціальної орієнтації країни”, – зазначила Шуляк.
У Європейському Союзі діє програма ліквідації непридатних для проживання будівель, що супроводжується субсидіями на їх знесення та реконструкцію без виселення мешканців.
Україна може використовувати різні підходи, такі як надбудови, реконструкція без виселення та модернізація будівель для енергоощадження. Це стане частиною нової житлової політики, яка буде орієнтована на досвід Європейського Союзу.
Український парламент розглядає можливості використання європейського досвіду у вирішенні проблеми застарілого житлового фонду, зокрема, у відношенні малометражних “хрущівок” та інших об’єктів. Про це повідомила народна депутатка від партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
Остання спроба вирішення цієї проблеми в Україні був законопроєкт №6458, який був зареєстрований у 2021 році. Проте, за словами Шуляк, він не отримав достатньої підтримки через інші важливі завдання.
“Багато країн стикаються з проблемою застарілого житлового фонду, і вирішення цієї проблеми залежить від багатьох факторів, включаючи рівень розвитку країни та її соціальну політику”, – зазначила Шуляк.
У країнах Європейського Союзу існує програма ліквідації непридатних для проживання будівель, яка супроводжується субсидіями на їх знесення та реконструкцію без виселення мешканців.
Україна розглядає різні можливості вирішення проблеми, включаючи надбудови, реконструкцію без виселення та модернізацію будівель для підвищення енергоефективності. Це стане частиною нової житлової політики, яка буде орієнтована на досвід країн Європейського Союзу.