Верховна Рада відпрацювала до пізньої ночі, але все ж розглянула поправки до законопроєкту про мобілізацію

Уночі до четверга, 11 квітня, Верховна Рада завершила розгляд понад 4 тисяч відхилених поправок до законопроєкту щодо мобілізації. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Прогнозується, що протягом дня 11 квітня парламент перейде до розгляду рекомендованих поправок від відповідних комітетів та до голосування в цілому.

Як зазначив Железняк, розгляд 4294 відхилених поправок до законопроєкту про мобілізацію завершився близько 2:00. Це зайняло 11 годин, і до завершення процедури в залі залишилося лише 30 депутатів. “Зараз перерва до ранку, потім ранковий “мотиваційний” виступ військових. Після цього буде 31 голосування за 31 враховану поправку до закону. І останнє голосування за законопроєкт в цілому”, — пояснив депутат щодо наступних кроків.

За висловами нардепів Ярослава Железняка та Олексія Гончаренка, протягом більшої частини 11-годинного процесу в сесійній залі було недостатньо депутатів для ефективного голосування. Тому ймовірніше, що всі розглянуті поправки залишилися відхиленими.

Автор кожної з поправок міг наполягати на її включенні до голосування, однак для прийняття такої поправки необхідно було б отримати 226 голосів.

Щодо законопроєкту щодо мобілізації, нагадаємо: 30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію (№ 10449). Він передбачає, серед іншого, введення повісток через електронний кабінет призовника.

Також уряд пропонував встановлення строку служби — у разі безперервної служби протягом 36 місяців під час дії воєнного стану. Звільнення з військової служби в такому разі мало здійснюватися у строки, визначені рішенням Ставки верховного головнокомандувача.

7 лютого законопроєкт № 10449 щодо посилення мобілізації підтримали в парламенті на першому читанні. 27 лютого комітет Ради з питань національної безпеки розпочав розгляд законопроєкту до другого читання.

9 квітня комітет із національної безпеки і оборони, за ініціативою Кабінету Міністрів, вилучив розділ про строки служби з законопроєкту про мобілізацію і завершив його розгляд.

Член комітету, народна депутатка Ірина Фріз, розкрила деталі затверджених поправок до законопроєкту про мобілізацію.

Наприклад, надання консульських послуг громадянам України за кордоном буде здійснюватися за умови, що вони протягом 60 днів з моменту введення в дію Закону оновили свої персональні дані в консульських установах, відповідно до вимог умов воєнного стану.

Впровадження електронного кабінету для військовозобов’язаного, призовника та резервіста залишається правом (можливістю), а не обов’язком.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Найскладніший тиждень з весни 2022 року: чого очікувати на фронті найближчим часом

Цей тиждень став одним з найбільш напружених для української...

Кабмін України затвердив новий список товарів, які не підлягають обміну та поверненню

Кабінет Міністрів України ухвалив оновлений перелік товарів, що не...

Німеччина пропонує Україні статус «нейтральної Фінляндії» замість членства в НАТО

Згідно з інформацією видання Politico, в уряді Німеччини все...

ЗСУ готуються до раптового удару?

В кулуарах активно обговорюються чутки про можливий несподіваний наступ...

Західні партнери тиснуть на Україну: обговорюється зниження віку мобілізації до 20 років

Згідно з джерелом в Офісі Президента, західні партнери висловлюють...

12 книг для затишних осінніх вечорів: що варто прочитати цієї осені

Осінь – це час, коли хочеться загорнутися в теплу...

Прогноз погоди в Україні: мокрий сніг і нічні морози очікуються на сході

Найближчими днями в Україні переважно суха погода, однак жителі...

У Тернополі судять офтальмологів, через яких 18 осіб втратили зір

У Тернопільській області розгорівся скандал: четверо офтальмологів опинилися на...