Японський аерокосмічний модуль SLIM продовжує дивувати нас своєю життєздатністю та надійністю. Призначений спочатку лише на короткостроковий прогін на поверхню Місяця, модуль пережив уже другу ніч та надіслав нові знімки своєї неймовірної подорожі.
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило про те, що посадковий модуль SLIM, який не мав витримати екстремальних умов місячної ночі, знову прокинувся, переживши вже другу ніч на Місяці. Якщо перший вихід модуля SLIM зі сплячого режиму наприкінці лютого для вчених був несподіваним, то другий вихід став ще більшою несподіванкою. Проте модуль увімкнувся і надіслав на Землю нові знімки місячної поверхні, пише Phys.
Завдяки успішній посадці модуля SLIM на Місяці Японія стала п’ятою країною на планеті, якій вдалося здійснити таку місію. Але посадка японського модуля 19 січня пройшла не зовсім м’яко. Він приземлився в такому положенні, що не міг заряджати свої батареї за допомогою сонячного світла. Тільки через 10 днів Сонце опинилося в такому положенні, що сонячні панелі SLIM змогли прийняти потрібну кількість світла. У результаті модуль зміг займатися дослідженнями Місяця тільки протягом декількох днів, після чого відключився, як уже писав Фокус. Річ у тім, що SLIM не був створений для того, щоб протистояти екстремальним умовам холодної ночі на Місяці, яка триває більше двох земних тижнів.
Але наприкінці лютого SLIM несподівано “воскрес”, хоча його вже встигли “поховати”, тобто він несподівано вийшов зі сплячого режиму і надіслав сигнал на Землю. Після цього незабаром він також відключився. Учені вважали, що це вже назавжди.
А ввечері 27 березня справжньою несподіванкою для японських учених стало пробудження модуля SLIM, який, як виявилося, зміг пережити вже другу місячну ніч. Посадковий апарат сповістив учених про своє пробудження, надіславши черговий сигнал на Землю, а також нові знімки поверхні Місяця. Але поки невідомо, як довго зможе працювати SLIM, адже його прилади вже дають збій.
Нагадуємо, що в JAXA модулю SLIM дали прізвисько “Місячний снайпер” через його здатність максимально близько приземлятися до точки посадки. Апарат зміг опуститься на поверхню Місяця всього за 55 метрів від пункту призначення, тоді як інші подібні апарати приземляються в радіусі кількох кілометрів.