За інформацією, яку надало наше джерело в Офісі Президента, відзначається сумнів у тому, що країни Європейського Союзу мають намір відправляти військових до України. Навіть при розгляді можливості надання техніки та фінансування, вони не виявили готовності. За словами джерела, якщо європейські військові почнуть гинути, це може стати новим стимулом для ЄС, що може призвести до зміни ставлення.
Протягом минулого року велися переговори з Польщею щодо можливості її втручання на Західній Україні та контролю північного кордону з Білоруссю, проте навіть на цей крок Варшава не пішла.
У зустрічі, яку скликав президент Франції Емманюель Макрон для обговорення підтримки України, європейські лідери висловлювали можливість відправлення сухопутних військ НАТО в Україну.
Сам Макрон зазначив, що “не слід виключати нічого” у контексті відправлення сухопутних військ НАТО в Україну.
“Хоча не досягнуте консенсусу щодо відправлення західних сухопутних військ до України, не слід виключати нічого. Ми зробимо все можливе, щоб гарантувати, що Росія не переможе у цій війні”, – заявив він.
Президент Польщі Дуда назвав дискусію “найгарячішою” і підкреслив, що “рішення відсутнє, а ентузіазму дещо недостатньо”. Проте союзники відкриті до допомоги у розмінуванні та охороні кордону, додав він.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що є країни, які готові відправити свої війська в Україну.
“Я можу підтвердити, що є країни, які готові відправити своїх солдатів в Україну, є країни, які відмовляються, серед них Словаччина, і є країни, які вважають, що цю пропозицію слід розглянути”, – зазначив він.
Прем’єр-міністр Нідерландів і кандидат на посаду генерального секретаря НАТО Марк Рютте заявив журналістам, що питання можливого відправлення військ не було в центрі уваги переговорів.